Rengi Kullanarak Harikalar Yaratan 10 Film

Sizlere birbirinden güzel filmler tavsiye etmeye devam ediyoruz. Bu yazıda sinemanın en önemli püf noktalarından olan rengi ve renk paletini en güzel şekilde kullanan ve rengarenk dünyalar yaratan 10 filmi sizlere listeledik. Tavsiyelerimizle gözünüze kestirip izlediğiniz filmler hakkındaki yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz. Şimdiden iyi seyirler..

1.The Grand Budapest Hotel (2014)

Sinemada renk kullanımı deyince belki de akıllara gelen ilk filmdir The Grand Budapest Hotel. Birbirinden farklı birçok rengin kullanıldığı bu muhteşem Wes Anderson filmine en çok yakışan renk bizce pembe.

2.Her (2013)

Muhteşem bir Spike Jonze filmi. Joaquin Phoneix’in canlandırdığı başrol karakteri olan Theodere’un hayatı, giyimi, eşyaları ve her şeyiyle rengarenk bir dünya oluşturmuş durumda.

3.The Fall (2006)

Bu dünyadan çıkıp bambaşka dünyalara 2 saatliğine bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız Tarsem Sing’in yönettiği birbirinden rengarenk karakterlerin yer aldığı The Fall filmine bekliyoruz sizleri!

4.Vertigo (1958)

Ve karşınızda muhteşem bir Alfred Hitchcock filmi: Vertigo. Psycho’yu izleyip acaba Hitchcock filmleri hep siyah-beyaz mı diyenler, kırmızı ve yeşilin muhteşem birlikteliğinin ve pek çok rengarenk sahnenin buluştuğu gizem dolu Vertigo filmi tam size göre.

5.Amelie (2001)

2 saatliğine de olsa biraz olsun mutlu olmak isteyenler, biraz olsun tebessüm etmek isteyenler, Amelie ile beraber bambaşka rengarenk bir hikayeye yolculuk etmek isteyenler, hadi ne duruyorsunuz…

6.Big Fish (2003)

Tim Burton’un her filmi birbirinden güzel ama Big Fish başka güzel. Hele Edward ve Sandra’nın o sapsarı çiçekler arasındaki resmen renk ziyafeti. Big Fish sımsıcak hikayesiyle izlenmeye değer bir film.

7.Truman Show (1998)

Jim Carrey hayranı herkesin kesinlikle izlemesi gereken bir film. Kahkahalara boğulduğumuz her bir Jim Carrey filminden sonra bu film biraz duygusal gelebilir size ama komedi ile dram çok güzel bir şekilde harmanlanmış resmen. Filmi izlerken siz de Truman’ın yerine geçecek ve olanlara hayretle tanıklık edeceksiniz.

8.Moonrise Kingdom (2012)

Listenin en önemli yönetmeni olan Wes Anderson’un sadece bir filmini koysak kesinlikle haksızlık olurdu. Çünkü Moonrise Kingdom da adeta renk cümbüşü. Kamp severler hayran olacaksınız bu filme.

9.Life of Pi (2012)

Hint Filmlerine bayılanların kesinlikle izlemesi gereken bir film. Suraj Sharma’nın muhteşem bir performans sergilediği Life of Pi’yi izlerken adeta ağzınız açık kalacak.

10.Edward Scissorhands (1990)

Ve listemizde bir tane daha Tim Burton filmi daha. Ve başrolde Burton’un vazgeçilmez oyuncusu Johnny Deep. Makas Eller bahçe işleriyle uğraşanların bayılacağı, diğerlerininse hayranlıkla izleyeceği rengarenk bir film.