Batu Akdeniz

Rock Müziğin Genç Temsilcisi Batu Akdeniz’den “Unutmadım Bizi” Yayında

Son dönemde yayınladığı şarkılarla büyük  beğeni  toplayan ve  modern Türk rock müziğinin en parlak isimlerinden biri haline gelen Batu Akdeniz, söz ve müziği kendisine ait yeni teklisi “Unutmadım Bizi” ile yoluna devam ediyor. Şarkı Batu’nun çok sevilen “Yanlış Biriyle Doğru Hikaye” ve “Eksik” şarkılarının devamı niteliğinde.

Batu Akdeniz’e parçada bas gitarda Aslan İstepanov, davulda Bulut Gör, back vokalde Aleyna Talınlı eşlik ediyor.

Unutmadım Bizi parçası ile ilgili Batu Akdeniz şunları söylüyor:

‘Unutmadım Bizi” sözlerini aslında İngilizce olarak  2012  yılında  yazdığım ve 8 yıl sonra sandıktan çıkararak Türkçe’ye çevirdiğim bir aşk şarkısı. Melodik yapısı ile bana 80’lerin slow şarkılarını hatırlatıyor. Sözleri itibari ile ise Yanlış Biriyle Doğru Hikaye ile  başlayıp  Eksik ile devam eden hikayenin son durağı, yani üçlemenin son halkası. Zehirli bir ilişki, ayrılığın kabul edilmemesi ve son olarak kaybedilen aşkın hiç unutulmaması. Unutmadım Bizi işte bu son noktada duruyor. Daha soğuk, daha buruk ve daha melankolik..

27 yaşındaki müzisyen, çıkış yaptığı 2 yıllık sürede Spotify’da 300.000’in üzerinde aylık dinleyici elde etti. “Eksik”, “Yanlış Biriyle Doğru Hikaye”, “Artık Bi’ Manyağın Var” ve “Ona Gitme” gibi parçaları ile ciddi bir dinleyici kitlesi kazandı ve ülke rock müziği için yepyeni bir umut oldu. Youtube’un fenomen gitaristi İngiliz Karl Golden ile yaptığı, klasik rock şarkılarının cover çalışmaları milyonlarca izlenmeye ve yurtdışından binlerce izleyiciye ulaştı. Batu Akdeniz’in eski grubu Heavy Sky ile 2016 yılında yayınladığı, tamamen İngilizce sözlü şarkılardan oluşan rock albümü Dreamer İngiltere’deki rock radyolarında listelere girmişti.

Eylül ayında yayınlayacağı ilk uzunçalarına gün sayan ve yayınladığı 2 EP ve teklilerle adından sıkça söz ettirmeye başlayan genç müzisyen, “Unutmadım Bizi” ile bu kez romantik bir şekilde dinleyicisini selamlıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir