Sagopa Kajmer’den Yeni Ep “Sarkastik”

Sagopa Kajmer uzun bir sürenin ardından yeni ep’sini bu gece saat 00.15’de yayınladı. “Sarkastik Ep” adıyla yayınlanan albüm 5 şarkıdan oluşuyor. Albüm içerisindeki Toz Taneleri isimli şarkının klibi ise saatler içinde 400bin izlenerek Twitter gündemine oturdu. Şarkının bir kesim tarafından beğenilirken bir kesim tarafından rapten çıkış olarak nitelendirmesi kafalarda soru işareti yarattı. Fakat Sagopa Kajmer dinleyenleri “Sago yine yapmış yapacağını” diyerek yeni albümü beğendiklerini çok net bir şekilde ifade ediyorlar. Ayrıca albüm 2014 yılında piyasaya sürdüğü “Pesimist Ep 6” albümünden sonra yayınladığı ilk ep özelliğini taşıyor. Sizlerin de yeni albüm hakkındaki yorumlarınızı yorumlar kısmına bekliyoruz.

Sagopa Kajmer Kimdir?


“Sagopa Kajmer” gerçek adı Yunus Özyavuz’dur. 1978 yılında Samsun’da doğmuştur. Sagopa Kajmer müziğe olan ilgisi nedeniyle ilk defa radyoda djlik yaparak müzik hayatına başlamıştır. Üniversite nedeniyle Istanbul’a gelmiştir. Istanbul’da Fars Dili ve Edebiyatı bölümüne başlamıştır. Aradan 1 yıl geçtikten sonra rap dünyasında bir oluşum olarak nitelendirilen Kuvvetmirayı kurmuştur.
Çeşitli sanatçıların yer aldığı ilk Türkçe rap albümü olan “Yeraltı Operasyonu” albümünde “Silahsız Kuvvet” ismiyle projede yer almıştır. İlerleyen yıllarda Silahsız Kuvvet “Sözlerim Silahım ve Silahsız Kuvvet “İhtiyar Heyeti”ni çıkarmıştır. 2002 yılına geldiğinde ise “Sagopa Kajmer” doğdu ve ismiyle aynı adı taşıyan bir albüm çıkardı. 2002 yılında CEZA “Med Cezir” albümünün prodüktörlüğünü yaptı. 2010 yılında ilk defa düzenlenen TRT müzik ödüllerinde; halkın oylarıyla belirlenen Yılın Albümü kategorisinde ilk beşe girmiştir.