Sınırları Zorlayan Bir Netflix Filmi “Project Power”

Kullanan herkeste farklı etkiler gösteren ve kullanan kişiyi ya 5 dakikalığına süper kahraman yapan ya da öldüren bir hap. Kimileri kurşun geçirmez bir cilde sahip olmak, görünmezlik, olağanüstü kuvvet gibi güçler elde ederken kimileri de bu hapa daha ölümcül bir reaksiyon gösterir.

Beş dakika saf güce sahip olmak için neleri riske atardınız?

“Power” adı verilen hapı kullananlar yüzünden New Orleans sokaklarında suç oranı artmaya başlayınca polis memuru Frank suçlularla mücadele edebilmek için genç bir satıcı olan Robin’den hapı gizlice satın almaya başlar. Frank’in tek bir amacı vardır şehrini bu hapın etkisinden kurtarmak.

Bu esnada intikam arzusuyla yaşayan ve eski bir asker olan Art ise kızını bu hapın yaratılmasından sorumlu grubun elinden kurtarmak için iz sürmektedir. Üçlünün yollarının kesişmesi ve iş birliği yapması ile ortak bir amaç etrafında birleşirler. Tüm bu olayların kaynağı olan Art’ın kızını kurtaracak ve bu hapı üretenleri durduracaklar.

Yönetmen koltuğunda Henry Joost ve Ariel Schulman’ın oturduğu filmin senaryosu ise 2021 de çıkması beklenen The Batman filminin senaryo ekibinde bulunan Mattson Tomlin’e ait. (Tomlin film içerisinde gülümseten bir atıfta dahi bulunmuş)

Jamie Foxx’un başrolünde bulunduğu filmde ona Dominique Fishback ve Joseph Gordon-Levitt eşlik ediyor.

Filmin Fragmanı: