Son Zamanların Yükselen Dizisi Bodyguard

İngiliz Dizi Kültürünün Yükselen Değeri Bodyguard

İngiliz televizyon kanalı BBC tarafından hazırlanıp daha sonra Netflix’e transfer olan 6 bölümlük sürükleyici bir aksiyon dizisi olan Bodyguard kısa zamanda geniş kitleler tarafından sevildi.

Bol bol aksiyon ve politika içeren dizi hem suçluluk ekseninde alınan yanlış, duygusal kararlar hem de politikanın nasıl kirli oyunlarla dolu olduğunu görmemize olanak sağlıyor. Bununla beraber aşk ve dram da diziye tempo katıyor. İngiliz BBC kanalının bu kadar çok politika içeren bir yapımla karşımıza çıkması pek de görülmüş bir şey değil, özellikle kendi çürümüş bürokrasisini ele alması oldukça garip ve bir o kadar heyecanlı.

Dizinin işleyişini ele alacak olursak başrolde karşımıza Richard Madden çıkıyor. Game of Thrones sevenlerin yakından tanıdığı oyuncu. Eski bir asker olarak Afganistan da görev yapmış daha sonra bu görevden kalan psikolojik sorunların etkisiyle ailesine ve işine odaklanmakta zorluk çeken bir karakteri oynayan Madden bu rolün üstesinden kolaylıkla geliyor. Bir tren saldırısında gösterdiği kahramanlık dolasıyla İngiltere İç İşleri Bakanı koruması olarak atanmasıyla olaylar başlıyor.

Hiçbir bölümünde tempo kaybetmeyen ve bitirici  vuruşu son bölümün son dakikalarına saklayan dizi izleyiciyi tatmin etmeyi başarıyor. Dizinin 2. sezonununda geleceği söylentiler arasında olmakla beraber 6 bölümlük bir yapıt için oldukça başarılı olmuş diye biliriz .

Bodyguard Netflix’te sizi bekliyor iyi seyirler