Sonunda Uzaylılar da Geldi – Üçgen Monolit

Çeşitli olaylarla başlayan 2020 akıllardan silinmeyecek bir yıl oldu. Başından beri gündem o kadar hızlı değişti ki neredeyse her gün eski olayların şokunu atlatamazken yenilerinin içinde bulduk kendimizi. Avustralya yangınları, Korona virüsü, depremler, patlamalar, uçak kazaları, hala bitmeyen karantina ve daha neler neler… Bu seneyi gelecekte anlat anlat bitiremeyeceğiz.

Bu kadar olayları yaşarken hep, bir uzaylılar kaldı onlar da gelse tam olacak, dedik ve bir de zombi istilası. İkincisinden henüz bir haber yok ama uzaylılar yine gündemde. 2020 daha bitmese de kendisine yakışır yeni bir bombası da 18 kasımda Utah eyaletinden geldi.

Üçgen Monolit

Çölün üzerinde gerçekleştirilen bir helikopter uçuşu sırasında yolculardan birinin kayalıklar arasından garip bir nesne farketmesiyle başladı olaylar. Helikopter yolcuları Utah vahşi yaşam kaynaklarının araştırmacı yetkililerinden olan biologlar. Çöldeki büyük boynuzlu koyunları saymak için oradaydılar. Aralarından biri pilota garip birşey fark ettiğini söyledi, geri dönüp incelemelerini istedi. Nesnenin yerini tespit etdikden sonra iniş yapıp incelemeye başladılar.

Üstten bakıldığında üçgen, yanından bakınca dikili taş. Tabi türlü-türlü hikayeler söylenmeye başladı. Kimisi uzayılar dedi, kimisi Mars’taki dikili taşa benzetti, kimisi de bir sanat çalışması ola bileceğine kanaat getirdi. Video ve fotoğraflar çeken araştırmacı biologlar merkeze durumu bildirmek için geri döndüler. Olayı sosyal medyaya dökmeden önce arastırma yapmaya karar verdiler ve ne zamandır orada olduğunu bulmak için Google earth kullanıldı. 2020’nin başlarını kontrol ettiler Monolit ordaydı. 2015 senesine kadar inildi ama 2016 yılının ekim ayından orada olduğu anlaşıldı. Bu kadar uzun zamandır oradaydı ve hiç kimse tarafından farkedilmedi. Taki Olaylar yılına kadar. her nerden geldiyse birkaç senedir orada durmaktaymış.

Bir anda sosyal medyada viral olan üçgen çeşitli hikayekerin de ortaya çıkmasına sebep oldu. Kimisi Stanley Kubrick’in ”2001 Bir Uzay Destanı” filmindeki sahneye benzetti, filmde ay üzerinde keşif yapan astronotların karşısına bir anda çıkan Monolit vardı. Kimisi de Arthur Clarke sanat eserlerine benzetti. O da böyle Monolitler yapıyordu. İşin ilginç yanı sanatçı 2011 tarihinde vefat etmişti. Öğrencilerine vasiyeti midir bilinmez ama o bölgede herhangi bir şey dikmek yasaktır.

Arthur Clarke Monolit Çalışması

Her ne kadar doğa ve çevredeki vahşi yaşam zarar görmemesi için üçgenin yeri gizli tutulsa da insanların akın etmesini durduramadılar. Daha sonraki açıklamada 27 Kasımda bilinmeyen kişiler tarafından bulunduğu yerden sökülüp yok edildiğini bildirdi. Yani klasik Amerika gizemleri. Fakat nedendir bilinmez işler git-gide ilginçleşmeye başladı, acaba bu kadar ilgi gördü diye mi ordan oraya sürüklendi, çünkü üstünden bir kaç gün geçmeden Romanyada ortaya çıktı kayıp Monolit. Kutsal Dağ adlandırılan yerin karşısından fotoğrafı paylaşıldı. Yine aynı gizem kim tarafından nasıl dikildiyi ve nereden geldiyi bilinmiyor. Üstelik Arkeolojik bölge ve kimse rahat-rahat giremez. Acaba kim bizimle böyle eylenen ve uzaylı severleri bu kadar heyecanlandıran.

Romanya Üçgen Monolit

Bir benzetme hikayesi de Mars keşif aracı tarafından çekilen fotoğraflarda bu Monolite benzeyen nesneler olduğunu iddia eden insanlardan geldi. Tabii bilim insanlarının Marstaki monolitlerle ilgili açıklamasında doğal yöntemlerle oluşan jeolojik yapılar olduğu söyleniyor.

İşte söz konusu bütün olayların bir anda patladığı 2020 yılı olduğu için, her türlü senaryo da çıkabiliyor. En son 3 Aralık’ta California Pine dağında ortaya çıkan Monolit’in bakalım bir sonraki durağı neresi olacak.