Susamam Yardım Projesi Hızla Büyüyor

Şanışer’in öncülüğünde oluşturulan “Susamam” projesinin maddi destek ayağı, birçok sanatçının katkılarıyla büyümeye devam ediyor.

Susamam” şarkı ve video klibinin yayınlanmasıyla eş zamanlı olarak duyurulan ve Hollyhood üzerinden yürütülen köy okullarına destek kampanyası çeşitli alanlarda gelişmesini sürdürüyor. Şarkının beatmaker’ı Murat Acar’ın Instagram hesabından ve klibin bilgi kutusundan paylaşılan link ile “Susamam” tişörtlerini satın alıp, köy okullarına maddi destek olabileceğimiz bir platform oluşturulmuştu.

Murat Acar’ın “Susamam” projesi duyurusu.

Geçtiğimiz gün, Hayki’nin duyurduğu ‘Susamam Challenge’ı ile de, şarkıda geçen toplumsal sorunlarla savaşan herhangi bir yardım kuruluşuna bağış çağrısı elden ele, birçok sanatçıya ulaştı. Hayki bu challenge’ı 10 tişört satın alarak başlattı ve sırasını Hayko Cepkin’e devretti.

Hayki’nin projeye destek duyurusundan bir kare.
Hayko Cepkin’in projeye destek duyurusundan bir kare.

Hayko Cepkin de bu hareketi tebrik ettiğini, kendisinin de uzun süredir hayvan barınaklarına destek verdiğini ve ihtiyacı olan bir dostuna mama bağışında bulunarak pası Ezhel’e attığını açıkladı. Ezhel, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’na bağış yaptığını ve pası Sezen Aksu’ya attığını duyurdu. Sezen Aksu da bu duyarlılığı sürdürdü ve aynı şekilde Mor Çatı’ya bağış yapıp pası Sertab Erener’e attı. Sertab Erener’den de Mor Çatı’ya destek sürdü.

Ezhel’in projeye destek duyurusu.
Sezen Aksu’nun projeye destek duyurusu.
Sertab Erener’in projeye destek duyurusu.

Adım adım ilerleyen ve çok güzel olaylara vesile olmaya devam eden “Susamam” projesine, elimizden gelen her türlü iyilikle destek olmak mümkün. Şu ana kadar proje kapsamında yardım yapılan yerlerin linkleri ise şu şekilde:

https://www.patifood.com/sibel-arin-sezer

https://www.morcati.org.tr/tr/bagislar/banka-havalesi-ile-bagis

Bilgilendirme: Hollyhood üzerinden satılan “Susamam” tişörtlerinin stokları, yoğun ilgiden dolayı tükenmiş bulunmakta.