Teknoloji Hayatımızın Neresinde?: Black Mirror

Black Mirror şimdiye kadar gördüğümüz dizilerden çok farklı. Yani dizilere karşı olan ortak kalıplarımızı yıkıyor. Başta size karmaşık gelse de ilerleyen zamanlarda daha iyi anlamaya başlayacaksınız.

Bu dizinin şu an Netflix’te yayında 5 sezonu bulunmakta. Bu 5 sezondaki her bölümde farklı oyuncular ve farklı olaylar karşımıza çıkıyor. Normal bir dizi gibi tek bir oyuncu kadrosu ve tek bir olay etrafında şekillenmiyor. Bir nevi dizi değilde mini bir film izliyormuşuz tadı veriyor bizlere.

Teknolojinin ilerlemesiyle insan hayatında olan değişimlerden iyi ve kötü yönde nasıl etkilendiğimizi bizlere gösteriyor. Bir nevi hayatımıza ayna tutuyor. Çok çok ileri teknolojileri de görüyoruz bu dizi de, şu anki teknolojiyi de.

İzledikten sonra bazen bölümler hakkında günlerce düşündüğünüz bile olacak. Çünkü her bölümün altında o kadar güzel mesajlar var ki bunları anlamak için biraz kafa yormak gerekiyor.

Bazı bölümleri izlediğimiz zaman “Yok artık. Bu kadarı da olmaz herhalde.” diyeceksiniz ama şu an teknoloji bağımlılığı ne yazık ki o yöne doğru gidiyor. Yani bu kadarı olmaz dediğimiz her şeyin bir gün içerisinde hapsolabiliriz.

Benden tavsiye mutlaka izlemelisiniz. Hayata bakışınızı değiştirecek bir dizi. Belki de bir dizi izledim hayatım değişti bile diyebilirsiniz. Keyifli izlemeler. 🙂