Temmuz Ayı Kitap Önerileri

Kitaplar bizim için uçsuz bucaksız denizdirler. Denizlerin dalgalarıyla savruluruz oradan oraya. Yeni maceralara kulaç atarız. Peki bu ay sizi hangi maceralar bekliyor?

1. Aşkın 7 Hâli- Bişnev/ Sinan Yağmur

Beşeri aşk, masalsı aşk, dosta aşk, Peygamber aşkı, İlahi aşk, platonik aşk ve divane aşk. Aşkın 7 hali. Sinan Yağmur, aşkın 7 hali üzerinden Aylin, Cengiz ve Hace’nin Konya’ da bir araya gelmelerini anlatıyor. Ümitlerini kaybetmiş bu üç karakter Konya’ da kendilerini bulacaklar.

“Yaşantımız tıpkı bu tren gibi o kadar hızlı ki, yaşamamız gereken birçok güzelliği tadına varamadan, keşfedemeden ıskalıyoruz; bazen bir gül bahçesinin kenarından öyle hızlı geçiyoruz ki ne gülün güzelliğini, ne de kokusunu fark edebiliyoruz. Hayatın koşuşturma hızı, almamız gereken manevi hazzı da aldırmıyor bize. Her şeyimiz hıza bağlı. Elimizden gelse dünyanın güneş etrafındaki dönüşünü dahi hızlandırmaya çalışırız.”

2. Serenad/ Zülfü Livaneli

Serenad, tarihin, müziğin ve bilimin iç içe geçtiği bir kitaptır. Her şey Maya Duran’ ın ABD’ den gelen Profesör Maximilian Wagner’i karşılamasıyla başlar. Okurken sizi büyüleyen ve gerçekten size bir şeyler katan bir kitap.

“Haklı olanı güçlü kılamadığımız için de güçlü olanı haklı kıldık.”

3. Bir Psikiyatristin Gizli Defteri/ Gary Small- Gigi Vorgan

Özellikle psikolojiyle ilgilenenlerin ilgisini çekecek bir kitap. Dr. Gary Small bizlere ofisinin kapılarını açıyor. Bizde onunla beraber sıra dışı vakaları incelemeye başlıyoruz. Sizi hem çok şaşırtan hem de ilginizi bir kat daha artıran vakalar bunlar.

“Hata yapmaktan korkma. Benim en çok öğrendiğim zamanlar, hata yaptığım ve hatalarımdan döndüğüm zamanlardır.”