Tuğkan’dan Yeni Tekli “Yazık”

“Geber”, “Sen Benim”, “Ele Layık”, “Civciv” parçalarıyla kendisine kemik bir kitle oluşturan ve en son Ekim ayında yayınladığı “Kusura Bakma” ile dijital platformlarda organik olarak büyük dinlenme sayılarına ulaşan Tuğkan, yeni teklisi “Yazık” ile dinleyicisiyle yeniden buluşuyor.

19 Mart Cuma günü Orjinalist etiketi ile yayınlanan teklinin söz ve bestesi Tuğkan’a, aranjesi ise Görkem Yenilmez’e ait.

Sevilen sanatçıya piyanosuyla Görkem Yenilmez, Elektro – Akustik Gitar’da Ozan Doğan Ariz, Bas Gitar’da Güngör Uçak, Davul’da Neco Tunç Engin eşlik ediyor. Parçanın miks ve mastering çalışmalarında Önder Ayan’ın imzası bulunuyor.

“Yazık” duygusal ve hüzünlü tınısı, ayrılık ve yalnızlık dolu güçlü sözleri ile dinleyeni ilk anda yakalıyor.
Kaça kaça aslında yine aynı yere varıyoruzdur belki de. Kabullenmek mi gerek yoksa isyan etmek mi?
Onu henüz bilemiyorum. Tek bildiğim yazık olduğu. Sana, bana, ona, buna, şuna yazık olduğu.

Yazık Şarkı Sözleri

Yazık ki bakınca maziye benzemiyor
Ne bir huzura ne de o çocuk sevinçlerine

Sanki bir kavim göçtü üzerimden
Kimse dönüp bakmadı

Sormadı
Sormadı, iyi misin diye

Ölemedim yine, yaşıyorum seni
Kalamadım uzaklarda hayalinden

Sövemedim yine, ciğerime döktüm
Buram buram saran hasretinden

Sakarya’da doğup büyüyen Tuğkan, çocukluk yıllarından beri müzikle iç içeydi. Daha ilkokul yaşlarında il genelinde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında aldığı derecelerle yazarlık kabiliyeti de tescillendi. 15 yaşında gitar çalmaya başlamasıyla beraber besteler üretmeye başladı.

2016 yılının sonlarında paylaşmaya başladığı amatör kayıtlarıyla kısa sürede hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı. Müzik bilgisini genişletmek amacıyla işletme öğretimini yarıda bıraktı, şu an öğrenimini Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda sürdürüyor.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.