Türkçe Rap’in Efsanelerinden Sagopa Kajmer’in Şarkılarına Ne Kadar Hakimsin?

Sözleriyle, soundlarıyla tartışmasız Türkçe rap’in en önemli isimlerinden biri olan Sagopa Kajmer’in şarkılarıyla ilgili 10 soru sorduk. Bakalım bu şarkılara ne kadar hakimsin.

"Kaç kendinden, yarış mesafelerle/ Ya da korkma seni kurtar savaş süvarilerle" Sözlerinin geçtiği 2019 Kasım'ında çıkan şarkının hangisi olduğunu biliyor musun?

Fotoğraf aynı şarkının klibinden 😉
Show hint
Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

"Dil ateştir biraz suyla söndürülmesi mümkündür" dediği ve çok sevilen şarkılarından biri olan "Vesselam" hangi albüme aittir?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

"Olabilir mi bundan ötesi?/ Nefesi kesiyor bile düşüncesi/ Meçhul dünün ertesi ve sular içinde gemilerimin güvertesi/ Kulaklarımda acı çeken bir ceylanın ürkek sesi" Bu sözler yayınlandığında listelerde üst sıralarda yer almış Sarkastik EP'ten bir şarkıya ait. Hangi şarkı olduğunu biliyor musun?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

Sagopa'nın "Emin değilim bilmek istediğimden/ Defalarca yıpranırsın bildiğinden/ İnkâr etme kabullen peşindesin/ Bildiğinde bildiğine pişman olacağını/ Bilmene rağmen neden?" sözleriyle ezberlediğimiz şarkısı hangisidir?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

"Spekülatif düşlerin spazmı var/ Stagflasyon önlemliydi/ Sözümü kesme, girişiminde bulunan herkeseydi radikal argolar/ Söyle, ne zaman bitti aşka dair tangolar?/ Her işte bir racon var" Kelimelerle arasının ne kadar iyi olduğunu ve kaleminin kuvvetini ispatladığı bu sözler hangi şarkıya aittir?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

"Kaçıyorum iyi olmanın yetmediği o yerlerden/ Karartan içimi kopkoyu renklerden/ Topladım beni yerden/ Yerle bir olduğum yerlerden ben" Bu şarkının sözleri kadar klibinden de oldukça bahsedilmişti. Birçokları tarafından motivasyon şarkısı olarak adlandırılan bu şarkı hangisidir?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

Konserlerinde "Hanginiz bu piste havlu attı? Vaktim geldi çattı, kiminde temmuzun yakıydı, kimisi marttı" dediği an hayranları tarafından sahneye muhakkak havlu atılır. Müthiş anların yaşanmasına sebep olan bu sözler hangi şarkıya aittir?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

Sagopa'nın 41. yaş gününde çıkardığı şarkı olması sebebiyle gönlümüzde farklı bir yere sahip olan "Kangren bir kolum vardı dün, kesip atmak ağır oldu hem de onu çok severken/ Anladım ki fayda etmiyor bir şey/ Yaşamak zorundayım bu bildiğim tek şey" sözlerinin geçtiği şarkı hangisidir?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

Bu sözlerden hangisi "Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım" şarkısına ait değildir?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

İlk olarak "Avlu" dizisinde duyduğumuz "Hayatın gücü onunkinin hep üstü, o nedenle küstü/ Saçlarımın masalı gibi siyahtan beyaza döngü/ Çekilirken umutlarımın önüne sürgü içim sürgün" sözleriyle hafızalarımıza kazınan şarkı hangisidir?

Doğru Cevap! Yanlış Cevap!

Türkçe Rap'in Efsanelerinden Sagopa Kajmer'in Şarkılarına Ne Kadar Hakimsin?
Bu Sefer Olmadı!

Hiç Fena Değil!

HA-Rİ-KA-SIN!!!!