Türkiye’de Kamp

Kamp yapmak, modernleşen dünyanın bir nevi nereden geldiğini görmemizi sağlayan bir aktivite. Kiminin zahmet, börtü böcek, pislik, vakit kaybı olarak gördüğü; tadını bilenlerin ise bir türlü vazgeçemediği olaydır. Doğada olmak, her zerresini hissetmek, betonların arasında sadece telefonların sesini duyduktan sonra o kadar iyi gelir ki insana evlerde günlerce nasıl sıkıştığını hisseder.

Doğadan kopuk ve gürültünün had safhada olduğu sistemde, araçların sesi yerine kuş sesi ve gün ışığıyla uyanmak kendini doğada değil de doğa hissetmektir.

Derlediğim kamp yerleri aşağıda sizlerle. Umarım hep doğada kalırsınız.

ANKARA SORGUN GÖLETİ TABİAT PARKI /GÜDÜL
GÖLCÜK YAYLASI KÜTAHYA / SİMAV
ALADAĞ GÖLETİ / BOLU
Turist akımından kaçmak isteyenler için bu mekan için kış kampını öneriyorum. UÇHİSAR KALESİ NEVŞEHİR / TELLE
HACILLI KÖYÜ / ŞİLE
KIBRISKÖYÜ KANYONU ANKARA/ MAMAK
ZUĞAR BOĞAZI ERZURUM/ UZUNDERE
EĞRİOVA GÖLETİ KARABÜK/ YENİCE
LİVERA CAMPİNG TRABZON/ MAÇKA
KELEBEKLER VADİSİ MUĞLA /FETHİYE

Bunlar keşfedilmişlerden birkaç tanesi, daha fazlası görmediklerimiz.

  1. Kaldırımları işgal eden arabalar ve kuşların seslerini bastırmaya çalışan kornalar olmadan yaşanacak bir hayat hiç kuşkusuz çoğu insanın hayalidir. Yazıda da dediğiniz gibi umarım hep doğada kalırız. Kamp yapmak isteyenlere rehber niteliğinde bir yazı olmuş ellerinize sağlık.

  2. İnsanların günümüz modern hayatında doğadan çok uzaklaştığı ve git gide etrafını betonlarla çevrili bir hayata kaptırmış olduğu çok açık. Metnin yazarını insanları doğayla beraber huzura teşvik edici yazı ve görsel paylaştığı için tebrik ederim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir