Gülşah kömür
{"origin":"gallery","uid":"29F46EB2-4125-4ABA-ADBC-A1AAA6595FF9_1611359566190","source":"other"}

Türkiye’nin Yeni Genç Sesi Gülşah Kömür İlk Şarkısı ile Yayında

Türkiye’nin yeni genç sesini belirlemek amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Vodafone FreeZone Online Müzik Yarışması”nda 11 bin kişi arasından halk oylamasıyla birinci seçilen Gülşah Kömür’ün ilk şarkısı “Çok mu Zor?”, 27 Ocak itibariyle tüm dijital platformlarda yayında.

Gülşah Kömür, yarışma boyunca Mustafa Sandal ve Tarık Sezer’den koçluk alma fırsatı yakaladı. 25 yaşındaki genç şarkıcı, yarışma sonrası yoğun bir prodüksiyon sürecine girerek “Çok mu Zor” isimli bir şarkı hazırladı. “Çok mu Zor”, 27 Ocak Çarşamba itibariyle GNL & FreeZone Stüdyo etiketiyle tüm platformlarda yayınlandı.

Kayıtlar FreeZone Stüdyo’da tamamlandı

“Çok mu Zor?” şarkısının sözü, bestesi ve aranjesi birçok hit şarkıya imza atan Onur Özdemir’e (Onurr) ait. Kayıtları FreeZone Stüdyo’da tamamlanan şarkıda Onurr vokalleriyle de Gülşah Kömür’e destek oldu.

Şarkının klip çekimleri Hünkar Suyu Kasrı’nda tamamlanan klibin yönetmenliğini ve fotoğraf çekimlerini İmre Haydaroğlu üstlendi.

Gülşah Kömür Kimdir?

1996 yılında Antalya’da doğan Gülşah Kömür, 2005 yılında piyano eğitimi ile müziğe başlamıştır ve 2010 yılında ATSO Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nü kazanmıştır.


Lise eğitimi boyunca konser, festival ve atölyelere aktif katılım göstermiş, 2014 yılında mezun olmuş, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Bölümü’nde lisans eğitimine başlamıştır. Üniversite eğitimi boyunca Nurdan Küçükekmekçi, Başak Büyükuğurlu, Faris Akarsu gibi hocalarla çalışma fırsatı bulan Gülşah Kömür, Nebi Birgi yönetmenliğindeki 1453 Müzikali’nde yer almıştır. Lisans eğitimi esnasında Erasmus+ programı ile 8 boyunca İtalya’da Conservatorio Statale Di Musica Bruno Moderna’da eğitimine devam etmiş, Gabriella Morigi, Pia Zanca gibi eğitmenlerden şan ve korrepetisyon eğitimi almıştır. İtalya’daki eğitimi boyunca birçok mesleki atölye etkinliğine katılmıştır.


Teatro Alessendro Bonci’de La Trivata Operası temsillerine yer alması için davet edilmiştir.
2018’de TRT Müzik’in düzenlediği “Ben Şarkı Söylersem” isimli yarışmada birinci olmuştur. 2019’da Malta’da yapılan uluslararası Golden Voice yarışmasında birincilikle ödüllendirilmiştir. 2020 yılında Vodafone FreeZone’un düzenlediği Online Müzik Yarışması’nda Mustafa Sandal ve Tarık Sezer ile birlikte çalışma fırsatı bulan Gülşah Kömür, halk oylamasıyla birinci olup single ödülüne hak kazanmıştır.


Gülşah Kömür, Anadolu Üniversitesi Opera Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.