Ünlü Tabloları Mizahla Buluşturmak

Hayatımızın her anında mizaha ihtiyaç duyuyoruz. En basitinden aldığımız gazetelerin üzerindeki insan resimlerine hepimiz bir şeyler çizmişiz ve bir şeylere benzetmeye çalışmışızdır. Hayati Evren isimli Kıbrıslı sanatçı mizaha başka bir boyut getiriyor.

Hepimizin aşina olduğu tablolara ufak dokunuşlar yapıyor ve bakalım ortaya neler çıkıyor.

Leonardo da Vinci’nin o ünlü tablosu “Mona Lisa” karşımızda çekirdek çitliyor. Sanırım muhabbet koyu, baksanıza ne kadar da dikkatli dinliyor.

Osman Hamdi Bey’in o ünlü tablosu “Kaplumbağa Terbiyecisi” karşımıza oto tamircisi olarak çıkıyor. Ne kadar da dikkatli izliyor parçaları.

Edvard Munch’un ünlü tablosu “Çığlık” ta bu sefer İsmail Abi, Mecnun ve Erdal Bakkal’ı görüyoruz. İsmail Abi yine kim sıktı senin canını böyle?

Vincent Van Gogh ve İnci Küpeli Kız da bu mizahtan nasibini almış gördüğümüz kadarıyla. Ne de yakışmış onlara semt oturuşu.

Georges de La Tour’un ünlü eseri “Mum Işığında Mecdelli Meryem” artık Netflix başında. Netflix ülkemizden çekilirse ne yaparım diye düşünmekten alamıyor kendini.

Stefan Lochner’in “Havarilerin Şehitliği-Aziz John Şehitliği” isimli tablosunda mizahımızın olmazsa olmazı Kemal Sunal’ı görüyoruz.