Vera’dan Yeni Hikaye: Sonsuza Kadar

Daha önce adını Mutluluk Reklamı, Saklanır Nisan, Davetsiz gibi parçalarla geniş kitlelere duyuran Vera, yeni hikayenin ilk teklisi Sonsuza Kadar’ı hayranlarıyla buluşturdu.

2004 yılında Denizli’de vokal ve gitarda Arel Koray Nalbant, davulda Canberk Karademir, gitarda Mustafa Şarbak ve bas gitarda Dünyacan Yılmaz ile kurulan Vera, aradan geçen on altı yılın hakkını fazlasıyla veriyor.

2016’da Tarkan Gözübüyük ve Cihan Barış öncülüğünde karşımıza çıkardıkları Bir Yangın Var albümüyle çoğu dinleyicisinden tam not aldı. Albümden Güzel Bir Kadın, Elveda ve Ziyan Bey & Sükut Hanım en sevilenler oldu.

Bir Yangın Var’dan sonra grubun devrimi diyebileceğimiz olay oldu. Grubun vokali, söz yazarı olan Arel Koray Nalbant artık grubun prodüktörlüğünü de üstlendi. Arel Koray Nalbant zamanında prodüktörlük olayını şöyle özetlemişti; “Kendi albümünüzün prodüktörlüğünü başkasının yapması… Tercüman olayı gibi aslında. Türkçeden İngilizceye çeviriyor ama sizin cümlelerinizden değil, kendi cümlelerinden. Ne demek istediğinizi kendi cümleleriyle anlatması bazen iyi, bazen kötü.” İlk olarak Mutluluk Reklamı’nda prodüktörlüğü üstlenen Arel Koray, fazlasıyla iyi bir not aldı ve şarkı Spotify’da en çok dinlenen Vera şarkısı oldu.

2019’da Arel Koray Nalbant prodüktörlüğünde yayınlanan albüm; Karşının Hikayesi çoğu müzik yazarından tam puan aldı. Hepimizin dinlediği çalma listelerinde karşımıza çıktı, yeri geldi bağıra çağıra Sokaklar söyledik… Karşının Hikayesi herkeste apayrı bir yere sahip oldu.

Ve tüm bu hikayelerden sonra yeni bir hikaye başlıyor… Sonsuza Kadar Vera’nın altı parçalık serisinin başlangıcı oldu. Bir taraftan eski tarza sahip rock tonları, bir taraftan koro vokaller ve apayrı modern rock soundlarının harmanlanışı… Hepsini düşününce Vera’da yeri ayrı olan bir şarkı diyebiliriz.

Şimdi asıl soru; bu hikayede Vera’yla beraber miyiz?