Death note

Yeni Başlayanlar İçin! Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Anime

Anime dünyasına yeni girenlerin mutlaka izlemesi gereken 5 anime serisini sizler için derledik

Daha önce hiç anime izlemediyseniz, başlamanız için ideal 5 anime serisini sizler için derledik. Eğer ön yargılarınız varsa, zamanınızı ayırıp önerilerden birini mutlaka izlemelisiniz, fikriniz değişebilir. Manga okuyan veya okumuş biriyseniz, bu anime serilerine hayran kalacaksınız.

Tabii anime severler için de öneri olan bu listeyi, “yeni başlayanlar” başlığı altında önermemizin nedeni, bilindik animeler olması. İyi seyirler…

Drifters: Battle in a Brand-new World War

Drifters

Kouta Hirano tarafından yazılmış Drifters isimli mangadan uyarlanmıştır. Anime serisini, fantastik ve aksiyon türünde diye tanımlamak doğru olur. Ancak içerisinde komedi, tarih gibi ögeler de bolca göreceksiniz. Serinin müzikleri de Ishii Yasushi ve Matsuo Hayato tarafından yapılmış. Konu olarak, istemeden farklı bir dünyaya geçen Shimazu Toyohisa’yı göreceğiz. Bu dünya orta dünya olarak adlandırılabilir; içerisinde büyücüler, elfler ve çeşitli yaratıkları barındırır. İlk bölümden itibaren merakla izleyeceğiniz sürükleyici bir anime.

 

Cowboy Bebop

Cowboy bebop

Yönetmenliğini Şiniçiro Watanabe’in yaptığı anime Keiko Nobumoto tarafından yazılmıştır. 26 bölümden oluşmaktadır. Özellikle müzikleri ile izleyenlerin ilgisini çekmiş ve en çok izlenen animeler arasına girmiştir. Oldukça popüler olan anime, 2001 yılında film olarak izleyicilerle tekrar buluşmuştur. Anime, 2071 yılında, insanoğlunun evrene yayıldığı bir gelecekte geçiyor. Uzayda yaşanan insan kalabalığı, doğal olarak suçların artmasına neden olmuş ve ödül avcıları ortaya çıkmıştır. Anime, bir grup ödül avcısını konu almıştır.

 

Sailor Moon

Sailor moon

 Naoko Takeuchi’nin manga olarak yazdığı, daha sonrasında anime olarak izlediğimiz Sailor Moon dönemin efsaneleri arasındadır. 5 sezon ve 200 bölümden oluşur. Başrol Sailor Moon’a, dört kahraman kız eşlik ediyor. Anti-prenses karakterleri ile, savaşan kızlar hepimizi etkilemeyi başardı. Anime sevenlerin yıllarca gözdesi olan Sailor Moon herkesin izlemesi gereken türde.

 

Death Note

Death note

Tüm zamanların en iyi animesi olarak gösterilen Death Note, hiç anime izlemeyen birinin bile duymuş olduğu bir efsane. Pek çok anime gibi, manga olarak yazılmış ve daha sonra anime olarak izleyiciye sunulmuştur. Suç ve dram türü anime, 37 bölümden oluşur. Tsugumi Ooba tarafından yazılmıştır. Anime, Light Yagami isimli genç karakterin, bir defter bulması ve yönetmesi oldukça zor bir güce sahip olmasını konu alır. İzlerken kendinizi kaptıracak ve nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Anime oldukça beğenilse de manga olarak da okumak isteyeceksiniz.

 

Monster

Monster

Çok sık gördüğümüz fantastik dünyada geçen animelerin aksine, Monster 1980’ler Almanya’sını konu alır. Drama, gerilim türünde olan anime 74 bölümden oluşur. Konu olarak, Almanya’da görev yapan başarılı bir cerrahın kendi doğrularına öncelik vermesi, bunun doğrultusunda yaşadığı aksilik ve engellemeleri işler. Ta ki her şey değişene ve cerrah bir katil olmakla suçlanan dek. Heyecan ve gerilim yaşayacağınız anime, müzikleriyle de sizleri etkileyecek.