Yeni Bir Platform: Amazon Prime Türkiye’de

Amazon’un dijital platformu Amazon Prime artık resmen Türkiye’de! Netflix’e rakip olması beklenen uygulama Türkiye’de kullanıma açıldı. Amazon Prime kullanıldığı tüm ülkelerde ciddi şekilde Netflix’e rakip olmuş durumda ve bu durumun Türkiye’de de yaşanması bekleniyor.

Amazon Prime aylık abonelik ücreti ne kadar?

Amazon Prime şaşırtıcı bir aylık abonelik ücretle Türkiye’de kullanıma açıldı. Aylık abone ücreti 7.90 TL olan platform 30 günlük ücretsiz kullanım hakkı da vermekte.

Amazon Prime Video’da hangi içerikler var?

Amazon Prime’ın içerik kütüphanesi şu anlık Netflix kadar zengin bir içeriğe sahip değil fakat ileride içerik olarak zengin hale geleceği tahmin edilmektedir. Ayrıca Amazon Prime’ın Türkiye pazarı için orijinal içerikler de oluşturacağı iddia edilmektedir. Peki şu an Amazon Prime’da neler izleyebiliriz?

Amazon Prime’da birçok ses getiren dizi ve filme yer verilmektedir. Platform’da The Office, House M.D., Madmen, Seinfeld, Parks and Recreation, The Boys, The Marvelous Mrs. Maisel, Community, The expanse, The X-Files, Prison Break, Undone, Fleabag, Battlestar Galactica, Goliath, Tales from the Loop, Homecoming, This Is Us, Downton Abbey, Buffy the Vampire Slayer, Bosch, Carnival Row gibi lisanslı içeriklere ulaşabilirsiniz.

Amazon Prime’ın dikkat çeken diğer özellikleri

Amazon Prime aboneleri ücretsiz teslimat ve ertesi gün kargo avantajından faydalanabilmektedir.

Şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Isparta, Kütahya gibi şehirlere gelen bu avantaj yakında daha da fazla şehir için kullanılabileceği düşünülüyor.

Ayrıca Prime Gaming ile birçok oyun için ek içerik bulabilir ve bazı oyunları da ücretsiz deneyebilirsiniz.

Amazon Prime bu ve buna benzer özellikleri ve fiyatıyla bundan sonra adından çokça söz ettirecek gibi gözüküyor.