Yeni Dizi: Tutunamayanlar

TRT 1’den yeni bir dizi geliyor. 7 Ocak Salı günü ilk bölümüyle karşımızda olacak olan dizinin önemi ise absürd komedi türünde olması ve bir bölümün 60 dakika olması. Günümüzün yerli dizi piyasasına baktığımızda sadece bu iki özelliğiyle bile büyük bir yenilik taşıyor. Televizyonda gördüğümüz dizilerin bir çoğunun bölüm başı 150 dakika olduğu, yarısının aşk ve entrika, diğer yarısının mafya ve racon içerikli olduğu şu dönemlerde, bu proje belirli bir seyirci kitlesini umutlandırmış ve heyecanlandırmış gibi görünüyor. Özellikle eski TRT dizisi “Leyla ile Mecnun” severleri bu diziyi merakla bekliyor.

Projenin ismi “Tutunamayanlar” fakat şimdilik Oğuz Atay ile herhangi bir bağdaştırma yok.

Oyuncu kadrosunda ise genel olarak Doğu Demirkol, Ece Çeşmioğlu, Şinasi Yurtsever ve Zafer Algöz var. Senaryosunu Osman Nail Doğan ve Mustafa Karataş’ın yazdığı diziyi yine Osman Nail Doğan ve Murad Zaloğlu yönetecek.

TRT1’in ve Tutunamayanlar’ın kendi Youtube kanalı üzerinden üç adet tanıtım videosu ve birinci bölümün fragmanı yayınlanmış durumda. Konuyu ve karakterleri merak edenler için, tanıtım videolarının açıklama kısmında yüzeysel bilgiler var:

Henüz ilk bölümü bile yayınlanmamışken yorum yapmak yanlış olur elbette. Hep beraber merakla bekliyoruz.