yeni albüm haberleri

Yeni Dönemin Heyecan Verici Albüm Haberleri

Covid-19 salgını nedeniyle müzik camiasından yeni albüm, şarkı haberleri almaya uzun süre hasret kalmıştık. Son günlerde sevilen pek çok müzisyen hayranlarını heyecanlandıran albüm ve şarkı çalışmalarını duyurmaya başladı. Biz de sizler için son günlerde dikkat çeken bazı haberleri derledik.

Ceylan Ertem “Dünya Heveslisi” İle Geliyor

Ceylan Ertem 9 Ekim Cuma günü iki şarkılık bir EP yayınlayacak. “Dünya Heveslisi” ismini taşıyan çalışma “Datlım Gıymatlım” ve “Yalnızlık Ölüm Boyu” şarkılarıyla sevenlerini buluşturacak. Fotoğraf sanatçısı Begüm Koçum tarafından çekilen renkli görseliyle dikkat çeken Ep’nin kapak fotoğrafı için Ceylan Ertem şu açıklamayı getirdi:

Bu içinde bulunduğumuz zor zamanlarda sizlere biraz daha renkli ve pozitif bir fotoğraf+ isim ve mesajla selâm vermek istedim.

“Datlım Gıymatlım” parçasının söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait. “Yalnızlık Ölüm Boyu” Yelda Karataş imzası taşırken bestesi ve düzenlemesini ünlü gitarist Cenk Erdoğan yapmış. 9 Ekim tarihinde dijital platformlarda yayınlanacak olan albüm şimdiden Ceylan Ertem sevenleri heyecanlandırmış görünüyor.

Dolu Kadehi Ters Tut Yeni Albüme Hazırlanıyor

Dolu Kadehi Ters Tut grubu 2021 yılında yeni bir albümle dinleyicilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Albümün detayları hakkında çok bilgi sahibi olamasak da “Karanlık” albümüne göre daha hareketli şarkıların yer alacağı bir çalışma olacak. Oğulcan Ava ve Uğurhan Özay albümün hazırlıkları için Kaş’ta kampa girdi. Tüm bu hazırlık sürecini de sosyal medya hesaplarından “Albüm Günlükleri” ismiyle kısa videolar ile hayranlarına sunuyor.

Can Ozan’dan Hayranlarına Güzel Haber

Yeni nesil müzisyenler arasında geniş bir hayran kitlesine sahip olan Can Ozan sosyal medya hesabı üzerinden hazırlıklarına başladığı yeni albümün müjdesini verdi.

Can Ozan en son 2 Eylül 2020 tarihinde “Aşk” isimli teklisini bir kliple birlikte yayınlamıştı.

Melis Danişmend Yayınladığı Mesajla Sevenlerini Heyecanlandırdı

Sevilen müzisyen Melis Danişmend bir süredir üzerinde çalıştığı yeni albüm projesini hayranlarıyla paylaştı. Henüz detaylarına ulaşılamayan albümle ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Güney Marlen “Kalp Plak” Albümünden Şarkılar Paylaşmaya Devam Ediyor

Üçüncü yeniler listelerinin olmazsa olmaz isimlerinden Güney Marlen üçüncü albümü “Kalp Plak”ta yer alan şarkılarından bazılarını hayranlarıyla paylaşıyor. Albümün görücüye çıkan ilk şarkısı “Gönül Ağrısı” geçtiğimiz 18 Eylül tarihinde klibiyle birlikte dijital platformlarda yerini almıştı.

“Kalp Plak” ın ikinci şarkısı “Düşmem Aşka” 9 Ekim Cuma günü yayınlanacak. Güney Marlen hayranları tüm albüme kavuşacakları tarihi iple çekiyor.

Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda, Can Ozan ve Sedef Sebük’ten Ortak Bir Proje Albüm “Şarkıların Ev Hali”

Yeni nesil müzisyenlerden her biri ayrı ayrı geniş bir hayran kitlesine sahip dörtlü Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda, Can Ozan ve Sedef Sebüktekin ortak bir projeye imza atıyor. Şarkıların Ev Hali adlı 8 şarkılık albüm için dörtlü Eylül ayı boyunca İstanbul dışında bir eve kapanarak kendilerini izole etti. Birlikte geçirdikleri süre boyunca hem proje albümünde yer alacak şarkıların hem de bireysel çalışmaları üzerinde üretimler gerçekleştirdiler.

Müziğin bu eğlenceli dörtlüsü tüm bu zaman boyunca sosyal medya hesaplarından canlı yayınlar, gönderiler ve kısa videolar ile takipçileriyle anılarını ve çalışmalarını paylaştı. Ayrıca bu bir ay içinde Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda, Can Ozan ve Sedef Sebüktekin’in yaşadığı anılar, albüm üretim süreci ve çok özel detaylar Youtube 140Journos kanalı tarafından belgesel şeklinde yayınlanacak. Albüm, Universal Müzik Türkiye etiketiyle paylaşılacak. Son dönemin üretken ve neşeli bu dörtlüsünün proje albümü de sevenleri tarafından merakla bekleniyor.

Batu Akdeniz Yeni Albümünün Kayıtlarını Sürdürüyor

Türkçe rock müzik kategorisinde öne çıkan genç bir isim Batu Akdeniz. Şarkılarının akustik versiyonları ile daha geniş bir hayran kitlesine de seslenen Batu “Yanlış biriyle doğru hikaye” “Eksik” Hayat Böyle” isimli single çalışmalarıyla dikkat çekmişti. Son olarak geçtiğimiz 31 Temmuz tarihinde müzisyen Barış Kocatürk ile birlikte “Vurdum Kendimi Yola” ismindeki şarkılarını kliplendirmişti.

Pandeminin ilk aylarındaki karantina süreçlerini oldukça verimli geçirdiğini söyleyen Batu Akdeniz o dönemde ürettiği şarkılarından oluşan yeni bir albümün kayıtlarına devam ediyor. Henüz çıkış tarihi ya da ismiyle ilgili bir bilgiye ulaşamamış olsak da Batu Akdeniz hazırlıkları ile ilgili paylaşımlar yaparak hayranlarını meraklandırıyor. Müzikseverler olarak biz de sürecin takipçisi olarak daha detaylı bilgileri sizlere ulaştıracağız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir