Yıldızı Sönmüş Ünlüler- 90’lar

90’lar hepimizin hayatında gerçek bir değişim zamanıydı. Bele bağlanan ceketler, gömlekler, kotumuzun içine soktuğumuz kazaklarla şimdi bakınca bol bol güldüğümüz, hayatımıza atari, tetris ve sanal bebeklerin katıldığı, o eğlenceli klipleriyle Türk Pop müziğinin altın çağlarını yaşadığı en renkli yıllar. Şimdi 90’lara hepimizin ezbere bildiği o unutulmaz şarkılarla özlem gidermek için geri dönüyoruz!

 Birkaç iyi adam‘ın tüm aksiliklere rağmen toplanıp; üstü açık bir arabada kızlara gidişinin hikayesini dinledik.

Zülfü Livaneli’nin kızı Aylin Livaneli de 90’larda “Bana müsade” adlı şarkısıyla şöhreti yakaladı. Onun da bu şöhreti 2000’li yıllara gelemedi.

Kızının hayranlarından bıkıp onu zincirleyen; “Kızım seni Edi’ ye vereyim mi?” Kızım seni Büdü’ ye vereyim mi?” diye soran babaya Rüya Ersavcı ile hep birlikte isyan ettik!

Rengin ise 90’lardan günümüz müzik piyasasına muhteşem bir albüm bıraktı.Çıkardığı ilk ve tek albümünde Sezen Aksu’nun büyük desteğini almıştır. Kendisi en çok Aldatıldık ve Yalnız Gece şarkılarıyla tanınmıştır. Yıllar geçse de özellikle bu iki şarkısı hala dinlenilmektedir.

Grup Raptiye’den Malatya’dan artiz olmak isteyen bir kızın başından geçenleri dinlemiştik.

“Ben sizin babanızım. Ben ne dersem o olur! “ diyen Barbaros Hayrettin’e “Öl de Baba ölelim, gül de Baba gülelim, sev de Baba sevelim” dedik.

Sibel Bilgiç de 1997 yılında “Alışamadım” isimli şarkısıyla büyük ses getirmiş, Alışamadım o yılın en çok dinlenen Türk pop şarkılarından olmuştur.

Dünyada Spice Girls çılgınlığı başlamışken, imdadımıza Çıtır Kızlar yetişti.

Üç doktorun birlikte oluşturduğu Beyaz Önlük grubu da bir anda parlayıp daha sonra yok olangillerden.

Ve son olarak yer vermek istediğim grup da Cartel. Hepimiz sayelerinde Rap’i keşfedip, içimizdeki asi tarafımızla tanıştık.