7. Koğuştaki Mucize

Merakla beklediğim bir filmdi ve sonunda izleme fırsatı buldum, düşüncelerimi de size aktarmadan geçemeyecektim. Hayatımda izlediğim en iyi filmlerden birisiydi. Filmin başından sonuna kadar tüm salon gözyaşlarına boğuldu. Gerçekten gözyaşlarına hakim olmak mümkün değil bu filmde.

Başrolde Aras Bulut İynemli’yi görüyoruz. Açıkçası oynadığı karakter hayli zor. Fakat bu karakteri hakkını vererek canlandırıyor. Yani bir nevi karakteri yaşıyor. Oyunculuğu beni her zaman çok etkilemiştir. Bu filmini de izledikten sonra zaten etkilenmemek imkansız gibi bir şey oluyor.

Kızı Ova ile aralarındaki ilişkinin ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Bu filmde de en çok beni etkileyen Ova ve Memo’nun olduğu sahnelerdi. Sıkıyönetim komutuna hayli gıcık oldum filmde ve sinirlendim. Yaptıkları gerçekten azımsanacak gibi değildi.

Bunun yanında Memo’nun hapisteki arkadaşlarının da hayatlarına biraz da dahil oluyoruz. Onların Memo için yaptıkları göz yaşartıcı derecede şeyler. Gerçekten o hapishanedeki insanlar Memo’nun mucizesi oluyor.

Filme mutlaka gitmenizi öneriyorum. Çünkü kaliteli filmler çok az yapılıyor ne yazık ki. Hazır fırsat varken kaçırmayın derim.