Alışık Olduğunuz Tüm Dizileri Unutun: Öğretmen

Dün itibariyle Fox Tv ekranlarında “Öğretmen” isimli bir dizi yayınlandı. Bu dizi Japonya yapımı “Mr. Hiragi’s Homeroom” dizisinden uyarlanmıştır.

Hepimiz dizinin isminden klasik bir lise dizisi olduğunu düşündük muhtemelen. Oysaki Akif Öğretmen o kafanızdaki klasik öğretmen profilini bir anda siliverdi.

İlk başlarda hepimiz bu adamın ne kadar cani olduğunu düşündük. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamış olması gerçekten hayret vericiydi ve insanı da hayli ürkütüyordu. Bana biraz La Casa De Papel dizisindeki profesörü de anımsattı.

İlerleyen dakikalarda 12-A sınıfı öğrencilerinin-bir nevi günümüzdeki gençlerin- ne halde olduklarını, ne kadar bencil olduklarını çok net bir şekilde görüyoruz. O sahnede Akif Öğretmen çok etkileyici bir söz söylüyor. Öğrencilere: “Değişin! Lütfen değişin. Yalvarıyorum size değişin. Kendiniz için. Arkadaşlarınız için. Nolur biraz başkalarını da düşünün. Lütfen.” diye yalvarıyor. Bu sahnede Akif Öğretmenin o kadarda kötü niyetli olmadığını anlıyoruz. Daha yayınlanan ilk bölüm olması itibariyle dizi hayli rağbet gördü. Çoğumuz- ben dahil- gelecek bölümü heyecanla beklediğinize eminim. Şuraya da ikinci bölüm fragmanını bırakıyorum.🙋‍♀️