Aris’in Yolculuğu Tüm Hızıyla Devam Ediyor: Üçlemenin İkinci Kitabı “Dünya”

Baş kahramanı down sendromlu bir çocuk olan ilk bilim kurgu kitabı “Aris’in Yolculuğu” üçlemesinin ikinci kitabı “Dünya” geçtiğimiz günlerde okurlara kavuştu. Bu kitap üçlemesi serüveninin detaylarından ve kahramanlarından daha önce bahsetmiştim. Aris’in Dadu’dan başlayan yolculuğu Dünya’da devam ediyor. İkinci kitapta yine yazarı Acerakis’in soluksuz okunan akıcı dili ve Ali Doğanlı’nın müthiş çizimleri ile okuyucuyu bekliyor.

 “Aris’in kendi evi Dadu gezegeninden kalkıp dünyaya gelmesinin iki sebebi var. Birincisi çok merak ettiği bu eşsiz gezegeni keşfetmek, ikincisi ise farklılıklara karşı geliştirilen ön yargılarla mücadele etmek. Bu amansız yolculukta Aris’in elini tutmaya var mısın?”

Doğan Çocuk Kitap

Evrendeki tüm kötülüklere karşı tek ve büyük silahı sevgi dolu gülümsemesi olan kahramanımız Aris geçtiğimiz kitapta aştığı büyük engellerin ve zorlukların ardından uzun zamandır hayalini süsleyen Dünya’ya ulaşıyor. Dünya Aris için öyle heyecan verici bir gezegen ki… Uzay gemisinin camından bakarken kalbinin atışını sayfalarca öteden duyabiliyoruz. Fakat Aris dünyanın güzelliklerini doyasıya göremeden onu bekleyen tehlikeler ile yüzleşiyor. Kendinden farklı olana tahammülü olmayan kötücül güce karşı dünyanın tek umudu güzel yürekli Aris.

 Bu tehlikeli macerada kahramanımız elbette yalnız değil. İlk kitapta olduğu gibi yol arkadaşları birbirinden değerli ve tanıdık isimler.

Otizmli kahin Şara’nın Aris’e dair kehaneti, maceranın en önemli kırılma noktası. Şara’nın öngörüleri, Aris’in yolunu aydınlatıyor! Otizmli koruyucu Nâzım, Nikos ve Tan’la birlikte Aris’i bekleyen tehlikeleri önlemek için her şeyi yapıyor. Otizmli Çınar, Dünya’daki özel gereksinimli çocukların güvenliğini takip eden bir Galaksi uzmanı. Aris’e yaklaşan tehlikenin adresini keşfeden isim!

Fratex, mental eğitim üzerine tüm galaksilerce tanınan bir bilge. Aris’in de en büyük şansı. Çünkü o olmasaydı, Aris kendi gücünü asla keşfedemezdi!

Mars gezegeninde, Samanyolu Galaksisi’nin en eşsiz kütüphanesine sahip olan Yekow, Aris’i ürpertici düşmanına dair bilgilendirmek için Dünya’ya geliyor!

Bunca güzel insanın desteğini ve yardımını alan Aris iyilik dolu kalbi ve sonsuz sevgisi ile dünyadaki diğer arkadaşlarının geleceğini kurtarmak için hazır. “Kusurlu” çocuklardan arınmış biz gezegen hayali kuran bu kötücül güce karşı bir tek Aris’in gücü yetebilir.

“İsmi bu dünyadan, kendisi başka dünyadan bu çocuk, tüm farklı insanlara umut olacak”

Aris’in Yolculuğu Dünya

Kategorisinin çocuk kitabı olduğuna bakmayın. Tüm yetişkinlerin de mutlaka okuması gereken bir eser Aris’in Yolculuğu. Ondan öğreneceğimiz o kadar çok şey var ki… En başta umut. Evrenin bir ucunda var olan bir kalpten yükselen bir ışığın neleri başarabileceğini göreceğiz. En karamsar zamanlarda bile umutsuz olma lüksümüz olmadığını. Günlük hayatımızda, çevremizde ne çok “Saril” olduğunu farkedeceğiz yeniden. Farklı olana tahammülü olmayan, toplumda var olmalarına düşman, onların yaşamına her türlü engeli koyan kötülüğü hatırlayacağız. Maalesef neredeyse her gün karşımıza çıkıyorlar. Bitmiyor tükenmiyorlar. Çocuklarımıza hayatı zindan ediyorlar. Acımasızlar. Çok acımasızlar…

İşte Aris dünyamızdaki bu korkunç döneme büyük bir umut. Kendisiyle aynı kaderi paylaşan özel arkadaşlarına bir ışık. Eksikliklerinin yüzlerine vurulduğu, itilip kakıldıkları yerde “Hayır biz eksik değil fazlayız! Sevgi doluyuz. Masumuz. Ve gücümüzü farkettiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur!” isyanının güçlü kahramanı. Üstelik bu farkındalığı çocukların en sevdiği tür olan macera dolu bir hikaye ile çocuklarımıza anlatmak müthiş bir yatırım. Çocuklarımızı bu duyarlılıkla büyütebilirsek aslında Aris’in mücadelesine destek olacak binlerce genç yetiştireceğiz. Ve böylece sevginin sarıp sarmalayacağı, hiç kimsenin herhangi bir farklılığı yüzünden dışlanmayacağı, kardeşçe yaşamanın mümkün olacağı bir dünya mümkün olacak.

Üstlendiği bu büyük misyonla “Aris’in Yolculuğu-Dünya” tüm kitapçılarda ve online kitap satışı yapan tüm platformlarda okurlarını bekliyor. Biz okuyanlar ise şimdiden üçüncü kitabı iple çekiyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir