Bir Farkındalık Filmi: Cebimdeki Yabancı

İtalyan sinemasından uyarlama olan film, 2 Şubat 2018 tarihinde sinemaseverlerle buluştu. Baş rolleri Belçim Bilgin, Buğra Gürsoy, Şükrü Özyıldız, Leyla Lydia Tuğutlu, Çağlar Çorumlu, Şebnem Bozoklu ve Serkan Altunorak olan filmde konu olarak çağımızın başlıca problemlerinden birisi yani telefonlarımızın “kara kutumuz” oluşu seçilmiş.

Uzun yıllardır görüşen bir arkadaş grubu ay tutulmasını izlemek üzere akşam yemeğinde toplanıyorlar ve bir oyun oynamaya karar veriyorlar. Hikaye de tam olarak burada başlıyor. Başta içlerinde karşı çıkanlar olsa da sonunda herkes masaya telefonları koyuyor, her gelen mesaj sesli okunuyor, aramalar hoparlöre alınarak cevaplandırılıyor. Oyunun süresini yemek bitene kadar olarak belirleniyor fakat daha yemeğin ortalarına gelindiğinde herkesin eşlerinden dahi sakladığı bütün sırları bir bir ortaya çıkıyor.

Filmin sonunda ise kahramanlar bunların hiçbirisini öğrenmemiş gibi varsayarak hayatlarına devam etseler de aslında bütün sırlar, aldatmacalar, yalanlar gerçek. Verilen sosyal mesaj insanı derinden etkiliyor. Düşünsenize telefonunuzun hiç istemediğiniz birinin eline geçtiğini? Kulağa korkunç geliyor değil mi? Bunca sır bir teknolojik cihaza fazla değil mi sizce de? Söyleyemediklerimizi söylemek için yanlış adresi tercih ediyoruz. Paylaşamadıklarımızı sevdiklerimize bir an önce anlatmak üzere iyi seyirler!