Bir Gerilim Filmi: Bird Box

Başrollerini Sandra Bullock, Trevante Rhodes‘in paylaştığı, 20 Aralık 2018’de Netflix portalında yayınlanan gerilim filmi, bir anne ve iki çocuğun kaçış hikayesini anlatmaktadır.

Tüm olaylar beş yıl önce, başrol oyuncusu Malorie’in cinsiyetini bilmediği ve öğrenmek istemediği çocuğuna hamileyken başlamıştır.

Malorie’in yaşadığı yerden uzakta başlayan ve onların ülkesine bulaşmayacağı umulan kehanetin ucu onlara da dokunmuştur.

Şehirde yaşanan kaos ortamında oradan oraya savrulan hamile Malorie’in yardımına yetişen yaşlı bir kadın vardır ancak yardımından hemen sonra görmemesi gereken şeyler görmüş ve diğer herkes gibi kendini ölümün kollarına bırakmıştır. Bu durum, Malorie’in şansı olur ve kendine güvende olacağı bir ev bulur.

Bu evde yaşanan olayları konu alan başarılı filmde insanlara görünen o şey, onları kendi elleriyle ölümlerine sürüklemektedir.

Aradan geçen beş yılın ardından Malorie güzel bir oğlan doğurur ve bu evde kaybettiği bir arkadaşından ona emanet bir de kız evlada sahip olur.

Yaşanlardan sonra ona kalan tek şey yanındaki çocuklardır ve Malorie onları güvenli bölgeye götürmek için elinden gelen her şeyi yapar.

Korkunun sevgi ile harmanlandığı, izlerken bir yandan gerilimi diğer yandan ise fedakarlığı uçlarda hissettiğim başarılı bir yapıt.

İyi seyirler dilerim.