müzik haberleri

Bu Haftanın Müzik Haberleri

Herkes için zorlu geçen bir pandemi döneminin son günlerinde müzik dünyası yeniden canlanmaya başladı. Uzun süren sessiz ve durgun bir dönemin ardından müzikle ilgili haberler de arka arkaya geliyor. Bu haftanın öne çıkan gelişmelerini sizin için derledik.

Güney Marlen “Kahpe Dünya (akustik)” versiyonuyla yayında

Sevilen müzisyen Güney Marlen “Boş Lunapark” albümünde yer alan “Kahpe Dünya” isimli şarkısının akustik kaydını dijital platformlarda yayınladı. Tüm şarkılarında olduğu gibi söz ve müziği Güney Marlen’e ait olan parçanın kayıt/mix/masteringi Onur Gülanber’e ait.

Kahpe dünya

Her şey saçma

Herkes saçma

Artık takma

Güney Marlen geçtiğimiz hafta da aynı albümden “Kokun Var Bu Evde” parçasının akustik versiyonunu hayranlarının beğenisine sunmuştu.

Ceren Gündoğdu’dan Yeni Klip: Telefon

Naif sesli sanatçı Ceren Gündoğdu mart ayında yayınladığı “Kapalı Gözlerle” albümünü yayınlamıştı. Albümde yer alan tüm parçalar hayranlarından tam not aldı. Şarkıların ait hissettirdiği büyülü dünya var. Sanatçının albüm için tanımladığı şu sözler seslerin ruhundaki samimiyeti açıklıyor:

Göz kapaklarının altında henüz keşfedilmemiş bir kâinat var. Şarkı söylerken, dua ederken, dilek tutarken, öpüşürken gözlerin hep kapalı; çünkü o ‘gerçek’ anlarda dışarıyı unutuyor, kendinle buluşuyorsun

Ceren Gündoğdu “Kapalı Gözlerle” albümünde yer alan, sözü müziği kendisine ait “Telefon şarkısına bir klip çekti. Mert Akay’ın yönetmenliğini üstlendiği klip eğlenceli görüntüleriyle, neşeli melodisiyle beğeni toplayacak gibi görünüyor.

Emir Can İğrek’ten Yeni Şarkı “Saman Sarısı”

Yeni neslin sevilen müzisyenlerinden Emir Can İğrek “Saman Sarısı” parçasını klibiyle birlikte yayınladı. Detaylarına sitemizde yer alan haberden ulaşabilirsin.

Emre Azaklar’dan Yeni Tekli “Deli Sohbet”

Son dönemin başarılı gitaristlerinden Emre Azaklar solo kariyerine de tüm hızıyla devam ediyor. 2018 yılında “Deniz Kokan Kent” ve “Hiç Gerek Yok” şarkılarını yayınlayan Emre Azaklar 2019 Yılında yayınladığı “Seni Ben Nasıl Saklarım” şarkısının “Erkenci Kuş” dizisinde kullanılması tanınırlığını artırdı. Eğlenceli müziği ve renkli klibiyle beğenilen “Dedikodu” nun ardında 24 Temmuz Cuma günü yayınladığı beşinci şarkısı “Deli Sohbet” ile sevenleriyle yeniden buluşuyor.

Hüsnü Arkan “Boşluk” Şarkısına Video Klip

Müziğin usta ismi Hüsnü Arkan “Kanat Sesleri” albümün altıncı şarkısı olan “Boşluk” klibi yayında.

Sözleri ve müziği Mahmut Çınar’a ait olan parçanın video klibi Hasan Tamusta imzası taşıyor.

Boşluk, bugünlerde daha yoğun hissettiğimiz ayrı ve uzakta kalma duygusunu, zamanın içinde değişen hikâyelerimizi, bu hikâyelerde vücut bulan ilişkilerimizi, birbirimize olan bağlılıklarımızı anlatıyor.

Yaşadıklarımızdan geriye ne kaldı diye sorduğumuzda, verdiğimiz cevapların derininde yatan izleri sorguluyor.

Boşluk yarıda kalan yaşantıları, yeni başlangıçları, hüznü ve umudu dile getiriyor.

Kısaca, insan insanın boşluğudur diyor.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.