Cem Güventürk’ün Yeni Kitabı “Öyküler”

Sevilen çizer Cem Güventürk’ün geçtiğimiz günlerde yeni kitabı “Öyküler” yayınlandı. Çizerin 4. kitabı olan Öyküler diğer üç kitabından farklı bir içerikle okuyucularını bekliyor. Nayss yayıncılık tarafından yayınlanan kitabın müjdesini Cem Güventürk Kasım ayında şu mesajıyla paylaşmış ve hayranlarını heyecanlandırmıştı. Ünlü karikatürist ustaca kullandığı kelimeler, ruhumuza dokunan renkleriyle herkesin hayatının bir noktasında kesiştiği öyküleri, yine kendine has tarzıyla okuyucusuna sunuyor.

Hepimiz öykülerin birer parçasıyız

Bazı öykülerde yollar kesişir

Bazıları tam ortada biter

Bazı öyküleri yaşadıkça anlatırız

Bazılarını anlatabilmek için yaşarız

Yani yaşadıkça kalem ve kağıt hiç durmaz ama arada yorulur;

O yüzden bazı öyküler bizi yazar,

Bazı öyküleri biz…

kitap arka kapak yazısı

Cem Güventürk; özellikle sosyal medyada pek çok insanın severek takip ettiği bir karikatürist. Çizgilerinde sadece mizah ögeleri değil hayatın içindeki hikayeleri, kendi içimizde yaşadığımız düşünceleri, sıkışmışlıkları, iç konuşmalarımızı görüyoruz. Belki bu yüzden hepimiz onu okuyunca “aa bu aynı ben” diyoruz gülümseyerek ve şaşırarak. Daha önce sitemizde kendisinin hayat hikayesi ve yayınlanmış kitaplarından bahsetmiştik. Hala düzenli olarak Uykusuz ve Kafa dergisinde çalışmaları yayınlanan Cem Güventürk yine yepyeni bir şey deniyor ve ilk karikatür-öykü tarzında bir kitaba imza atıyor. Kelimelerin gücünü boyaların büyüsüne karıştırıyor. Ve ortaya yine çok özel bir eser ortaya çıkıyor.

Galiba artık hepimizin konuşmadan kendimizi anlatabileceğimiz, bizi anlatan insanlara ihtiyacı var. Cem Güventürk bizlere bu imkanı sunuyor. “Öyküler” tüm kitapçılarda ve kitap satışı olan internet sitelerinde sizleri bekliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir