Daft Punk’un evrimi ve devrimi

Thomas Bangalter ve Guy- Manuel yani robot kafalı adamlar, hiçbir sebep belirtmeden sadece 8 dakikalık 2006 Filmleri Electroma’dan alınan “Epilgue” başlıklı videoyla ayrıldıklarını ilan ettiler.

Daft Punk

Dünyaca ünlü grup, 1997 yılında “Homework” adlı ilk albümlerini çıkardılar. “One more time” ve “Harder, Better, Faster, Stronger” tekleri onları küresel süper star yaptı. Kariyerlerinin 20. yılında Daft Punk 2013’te “Get Lucky” ile bir kez daha patladı. Bu parça ikiliye Grammy Ödülünü kazandırdı. Bunun yanı sıra “Yılın Kaydı”, “Yılın Albümü”, “En İyi Düet/ Grup Performansı”, “En İyi Dans/Elektronik” albümü dallarında da tam 4 tane Grammy Ödülü ikilinin oldu.

Random Access Memories’in yayınlandığı yıl, Kanye West’in Yeezus’undan “On Sight” “Black Slinhead” ve “I am A God” gibi müthiş açılış üçlüsü dahil olmak üzere çeşitli parçaların ortak yapımıyla da bir kez daha kendilerinden söz ettirdiler.

Parlayan piramit, 18 ay boyunca dünyayı dolaşan Daft Punk’ın kartvizitine dönüştü, pop müzik tarihindeki en eğlenceli gösterilerden biri olarak yerini aldı ve özellikle Amerika’da dans kültürünün daha geniş kabul görmesinin önünü açtı.

Neden yüzlerini gizleme gereyi duydukları sorulduğunda işte verdikleri yanıt – “Anonimlik nedeniyle, izleyicilerimizle o noktaya kadar olan ilişki soyut bir kavramdı, bu yüzden bu enerjiyi hissetmek çok garipti. Çok soyut olan bir şeyi doğruladığımızı hissettim – Fransızca’da buna la concrétisation deniyor.”

Sahra çölünde başlayan maceraya kendini yok eden video ile böyle veda edildi.

Bonus!!!