Dune Fragman

Dune Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Yönetmenlik koltuğunda Denis Villeneuve’nin oturduğu, Frank Herbert’in bilimkurgu serisinden uyarlama Dune filminden ilk fragman yayınlandı!

Başrollerinde son yılların yükselen yıldızı Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Zendaya, Jason Momoa gibi bir çok ünlü aktör yer alırken filmin arka planında da dev bir kadro bulunuyor.

Yönetmen Villeneuve, 2016 yılında Arrival ve 2017 yılında da Blade Runner: 2049 filmleriyle başırılı bilimkurgu işlerine imza atmıştı. Denis Villeneuve ve Eric Roth ile birlikte filmin senaristlerinden biri olan Jon Spaihts daha önce Prometheus, Doctor Strange, Passengers ve The Mummy filmlerinde de senaristlik yaptı.

Müziklerde ise kariyerinde daha önce Karayip Korsanları serisi, Aslan Kral, Yıldızlararası, Gladyatör, Başlangıç, Dunkirk ve Batman üçlemesi gibi unutulmaz yapımlar bulunan efsane isim Hans Zimmer’in imzası var. Görüntü yönetmenliğinde ise başarılı bir Star Wars yapımı olan- Rogue One: A Star Wars Story’nin görüntü yönetmeni Greig Fraser bulunmakta.

Politika, din, ekoloji, maneviyatı konu alan bir kitap ve pek çok karaktere sahip. Bu nedenle de (uyarlamak) son derece zorluydu. Açıkçası, hayatımda yaptığım en zor şey bu.

Denis Villeneuve

Yüzüklerin Efendisi dışında bu kitapla kıyaslanabilecek başka bir kitap yok.

Arthur C. Clarke

Filmin 18 Aralık’ta vizyona girmesi bekleniyor.

Resmi Fragman: