Efsane İsimleriyle ‘Matrix 4’ Geliyor!

Variety’nin haberine göre Lana Wachowski Matrix serisinin yeni filminin senaryosunu yazacak ve filmi yönetecek. Wachowski’nin yanında seriye geri dönen diğer efsanevi isimler ise tekrar Neo ve Trinity karakterlerini canlandıracak olan Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss.

Warner Bros. Pictures grubunun başkanı Toby Emmerich’in Salı günü yaptığı açıklamayla filmin, Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures tarafından tüm dünyada yayınlanacağı belli oldu. Emmerich açıklamasına şu sözleri ekledi:

Matrix’e tekrar Lana ile giriş yapacağımız için bundan daha heyecanlı olamazdık. Lana gerçek bir vizyoner ve biz de Matrix evreninde bu yeni bölümü onun yazacak, yönetecek ve üretecek olmasından dolayı büyük heyecan duyuyoruz.

Filmin senaryo detayları henüz kesinleşmedi. Orijinalinde Laurence Fishburne’ün canlandırdığı Morpheus karakterinin nasıl ele alınacağı da merak konusu.

Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Laurence Fishburne.

Lana Wachowski filmle ilgili şu açıklamada bulundu:

20 yıl önce Lilly[Wachowski] ve benim, gerçekliğimizle ilgili keşfettiğimiz fikirler günümüzle oldukça uyumlu. Ben de bu karakterleri hayatıma tekrar dahil edecek olmaktan çok mutluyum ve muhteşem arkadaşlarımla tekrar çalışacak şansı bulduğum için minnettarım.

Kaynakça: