Gizemli Ve Kasvetli ‘Se7en’

Yedi, seri cinayetler işleyen bir katilin peşine düşen iki polis dedektifinin hikayesini anlatıyor. Bir seri katil 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle öldürmektedir. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü, Kıskançlık, Oburluk,Yıkıcılık ve Tembellik’tir.

İki polis dedektifi bu seri katilin peşindedir. Film, Amerika’da gösterime girdiği hafta 14.000.000 dolar gelir elde etmişti. Yönetmen David Fincher imzalı film, sürükleyici konusu ve oyuncuların performanslarıyla tüm dünyada gişede büyük başarı yakalamıştı. 

 

Başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman, Gywneth Paltrow var. En iyi kurgu dalında 1996’da ödüle aday olan film bu ödülü alamamıştı. Özellikle sürpriz ve çarpıcı finali ile şimdiden sinema tarihinde bir klasik olarak yerini aldı.

Yönetmen David Fincher’ın özellikle kasvetli ve gizemli bir havada geçmesini istediği filmde, gerek ortam gerek diyaloglar ona göre hazırlandı. İzleyeni başından sonuna kadar düşündüren ve içine çeken yapıtın bu denli keyifli olmasında elbette Brad Pitt ve Morgan Freeman etkisi var. Kahvenizi hazırlayıp izlemenizi öneriyorum, listeye eklenmesi gerekenlerden.