Gözünüzü Kırpmadan İzleyeceğiniz 5 Film

1. Shutter Island/Zindan Adası (2010)

1954 yılında ABD, ağır suçlar işlemiş ve insanlara zarar verme oranı yüksek insanları bir adaya kapatıyordu. Teddy Daniels isimli bir polis bu adadaki hapishaneden kaçan bir suçluyu aramak için görevlendirilmiştir. Yardımcısı Chuck ile beraber bir feribota atlayıp adaya gelirler. Bu şekilde film sürer. Bu filmde tüm doğrularınızı unutacaksınız. Gördüğünüz her şeye şüpheyle bakmaya başlayacaksınız.

2. Orphan/Evdeki Düşman (2009)

Doğmamış çocuklarının ölümü Kate ve John’ u perişan etmiştir. Bunun sonucunda bir evlat edinmek isterler. Bunun üzerine yetimhaneye giderler. Yetimhanedeki Ester adındaki çocuk ilgilerini çekmiştir ve onu evlat edinmeye karar verirler. Fakat Ester göründüğü gibi birisi değildir. Başlarına geleceklerden habersiz Kate ve John Ester’ i kendi çocukları gibi çok severler.

3. Bird Box/Kuş Kafesi (2018)

Görünmeyen bir varlık insanları intihara sürüklüyordu. Malorie, iki çocuğunu güvenli bir yere götürmek için gözleri kapalı bir şekilde nehirde bir yolculuğa başlar. Ne yazık ki nehirdeki bu yolculuk tahmin ettikleri kadar kolay geçmeyecektir.

4.  Gifted/Deha (2017)

Mary Adler yaşıtlarına göre üstün zekalı bir çocuktur. Matematiğe olan ilgisi inanılmaz derecede fazladır. Dayısı Frank Adler ile yaşamaktadır.  Dayısı Mary’ in normal çocuklar gibi yaşamasını istediği için onu tüm ısrarlara rağmen devlet okuluna göndermektedir. Mary’ in anneannesi gelmesi üzerine dayısının bütün çabaları yok olmaktadır.

5. The Perfection/Mükemmellik (2018)

Charlotte, annesinin hastalığı yüzünden okulunu bırakmak zorunda kalmıştır. Charlotte, uzun yıllar sonra annesi ölür ve eski eğitmenleri olan Anton ve Paloma’nın bulunduğu bir etkinliğe gider. Orada eski eğitmenlerinin yeni yıldızı olan Lizzie adında bir kızla tanışır. Kısa sürede arkadaş olurlar. Fakat Charlotte’ nin başka bir planı vardır. Zaman geçtikçe bu arkadaşlıkları farklı sonuçlar doğurmaya başlar.