Haluk Bilginer Uluslararası Emmy Adayı

Usta oyuncu Haluk Bilginer, ‘Şahsiyet‘ dizisindeki şahane performansı ile 25 Kasım’da düzenlenecek olan Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü alacak adaylar arasında olmaya hak kazandı.

Onur Saylak tarafından yönetilen ve Hakan Günday tarafından senaryosu yazılan dizi her bölümüyle izleyenleri kendine hayran bırakıyor.

21 ülkeden 44 aday ile gerçekleştirilecek olan seçmelere, Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Kolombiya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Hindistan, İsrail, Hollanda, Portekiz, Katar, Singapur, Güney Afrika, Güney Kore, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD’den katılımlar gerçekleşti.

Geçtiğimiz yıllarda 47. düzenlenen Emmy Ödül Töreni’ne büyük bir sevgi ve heyecanla izlenilen Söz dizisi ve başrol oyuncusu olan Tolga Sarıtaş da ‘En İyi Erkek Oyuncu’ katagorsinde yer alan kişilerdendi.

Düzenlenen geceye katılan Tuğba Büyüküstün ise ikinci kez ‘En İyi Kadın Oyuncu’ katagorsinde bulunduğunu onun için ilk olmadığını dile getirmişti.

Ayrıca geçtiğimiz sezon ekranlara veda eden ‘İstanbullu Gelin‘ de 2018 Emmy Ödül Töreni’nde ‘En İyi Dizi’ dalında yarışmıştır.