İçindeki Karanlık ile Tanışma Vakti: BLACK SWAN

Yeryüzündeki her şey zıttı ile vardır: Beyaz siyah ile iyi kötü ile. Kim olduğunu kendi seçebilen varken olduğu şey tarafından ele geçirilmiş olanlar da mümkündür. Şimdi bahsedeceğim başarılı oyuncu Natalie PORTMAN, Mila KUNİS ve Vincent CASSEL’in başrollerini paylaştığı etkileyici filmde seçenin ve seçilenin kim olduğu kararını siz sevgili okurlara bırakıyorum. 🙂

BLACK SWAN (SİYAH KUĞU)

New York’ta yaşayan balerin Nina dansına sevgi ve tutku ile bağlıdır. Nina’nın birlikte yaşadığı annesi de eski bir balerindir ve kızına dans konusunda yoğun bir hırs aşılamaktadır.

Dans yönetmeni olan Thomas Leroy Kuğu Gölü balesini sahneye koyar ve yeni sezonda Beyaz Kuğu’yu canlandıran baş balerini değiştirmeye karar verir. Bu dönemde Nina’yı fark eder.

Beyaz Kuğu ruhunda aynı anda hem masumiyeti, zarafeti, saflığı hem de kötülüğü, şehveti ve bilinmezliği barındırmak zorundadır. Nina bu zıtlıkları bedeninde bütünleştirmek için çok çaba harcamaktadır ancak bir rakibi vardır ve o da yönetmen Leroy’u etkilemeyi başarmıştır. Beyaz Kuğu rolünde harikalar yaratan Nina içindeki Siyah Kuğu’yu bir türlü çıkaramamaktadır. Rakibi Lily ise Siyah Kuğu rolünde oldukça başarılıdır.

İki genç balerin arasındaki sert rekabet yerini ilginç bir dostluğa bırakırken Nina bir yüzleşme ile karşı karşıyadır. Bu yüzleşme onu bir felakete sürüklemektedir.

Ve Nina’nın içindeki Siyah Kuğu ile tanışma zamanı artık gelmiştir.

İyi Seyirler Diliyorum. 🙂