İnceleme: O.J Simpsons Davası

                            

O.J Simpsons dizisi her hukukçunun izlemesi gereken dizilerden bir tanesi. Dizi tamamen gerçek ve dizide işlenen olay, döneme damgasını vuran bir dava: O.J Simpsons davası. Olay 1994’te gerçekleşiyor. Baş kahramanımız O.J Simpsons, eski bir Amerikan futbolcusu. Aynı zamanda kendisi ünlü bir oyuncu. Dizi, O.J’nin eşi Nicole Simpsons ve arkadaşı Ronald Goldman’ın ölümü ile başlıyor. Baş şüpheli olarak da O.J bulunuyor ve sonrasında olaylar başlıyor. Her olayda olduğu gibi Kardashianlar da bu davanın içinde. Rob Kardashian, O.J’nin yakın arkadaşı ve aynı zamanda onun avukatlarından biri. Kris Jenner ise Nicole’nin en yakın arkadaşı.

Bu dava aslında bir cinayet davasından çok siyah-beyaz davası haline dönüşmüş. Baş kahramanımız O.J siyahi bir birey. Bunu özellikle belirtmemin nedeni ise Amerikadaki siyahiler baş şüpheli O.J’nin masum olduğunu ve beyazların çoğunluğu ise O.J’nin suçlu olduğunu düşünmesi. Sırf ten renginden dolayı bu şekilde düşünmek ırkçılık değil de nedir?

Oyuncuların İlginç Benzerlikleri

Başrollerini Cuba Gooding Jr., Sarah Paulson John Travolta , David Schwimmer, Selma Blair paylaşıyor. Dizi oldukça başarılı. Gerçek davadaki kişilerle o kişileri canlandıran oyuncuların benzerlikleri dizide oynayanların oldukça özenli seçilmiş olduğunu gösteriyor. 10 bölümden oluşan dizinin geçişleri biraz yavaş olsa da başta da söylediğim gibi her hukukçunun hatta herkesin izlemesi gereken dizilerden. Dizi Netflix’te mevcut. Herkese iyi seyirler!