Jean-Luc Godard ve Anna Karina’dan 5 Unutulmaz Film

Jean-Luc Godard’ın ilham perisi Anna Karina’nın oynadığı unutulmaz 5 filmi sizler için derledik

Anna Karina modellik ile başladığı çalışma hayatına, Jean-Luc Godard ile tanışmasından sonra oyuncu olarak devam eder. Jean-Luc Godard, Fransız sinemasında Yeni Dalga akımının öncü yönetmenlerinden biridir. Fransız Sinemasında Yeni Dalga yazımı da linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Anna Karina ve Jean-Luc Godard yıllar süren ilişkilerinde pek çok film çekmiş ve sinemaya yenilikler getirmiş bir çift olmuşlardır. Anna Karina aynı zamanda yönetmenlik ve senaristlik de yapmıştır.

Anna Karina’yı başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile izleyeceğiniz 5 film

Band Of Outsiders

Arthur ve Franz isimli iki arkadaşın rahat bir yaşam için soygun yapmaya karar vermesiyle başlar film. Filmdeki güzel Odile’i de işin içine katmaya çalışırlar. Odile’i ikna edebilecekler mi? Soygun planları kusursuz işleyecek mi? 1964 yapımı filmde, yönetmen Jean-Luc Godard yine kendi tarzıyla işlemiştir konuyu ve unutulmaz sahneler ortaya çıkmıştır.

A Woman Is A Woman

Bir striptizci olan Angela’nın hikayesini anlatır film. Angela, artık bir çocuk sahibi olmak istediğini fark eder ancak sevgilisi onunla aynı fikirde değildir. Angela bu isteğini yerine getirmek için hayatta nelerle karşılaşacaktır? 1961 yapımı filmi Jean-Luc Godard yönetmiştir.

Vivre Sa Vie

1962 yapımı film henüz 22 yaşında olan Nana’nın hikayesini anlatıyor. Nana oyuncu olmak isteğiyle hem çocuğunu hem eşini arkasında bırakır ve evi terk eder. Ancak işler pek de istediği gibi gitmez. Jean-Luc Godard’ın en etkileyici filmlerinden biridir, yönetmen filmi 12 bölüme ayırmış ve her bölümü kendi tarzıyla belirli temalar üzerinden anlatmıştır.

Pierrot le Fou

1965 yapımı filmde Jean-Luc Godard, filmin yönetmenliğinin yanı sıra oyuncu olarak da karşımıza çıkar. Filmde, mutsuz evliliğinden sıkılmış Ferdinand karakteri, ailesini terk eder ve Marianne’ya gider. İkili Marianne’nın evinde buldukları cesetle beklenmedik olayların içine girerler. Uzun yolculuklar ve etkileyici sahneler ile unutulmaz bir Anna Karina filmi.

Alphaville

1965 yapımı bilim-kurgu filmidir ve yönetmeliğini Jean-Luc Godard yapmıştır. Film, özel dedektif Lemmy’nin görev için başka bir gezegenin başkenti Alphaville’ye gitmesiyle başlar. Ancak görevi esnasında güzel ve çekici Natacha ile tanışır ve aşık olur. Natacha onun görevi için büyük bir engeldir.