Kardeşimin Hikâyesi

Zülfü Livaneli’nin okurken çok keyif alacağınız bir kitabıdır Kardeşimin Hikâyesi. Kitap Arzu Kahraman isimli bir kadının ölümü ile başlıyor. Bu olay sonrası gazeteci bir kız geliyor olayı araştırmak için. Cinayet şüphelilerinden biri de Ahmet Arslan. Ahmet Arslan ile bu olay konusunda konuşmaya çalışıyor. Fakat onunla konuşmak ne yazık ki o kadar da kolay değil.

Çünkü o mümkün olduğunca insanlardan uzak bir yaşamı tercih ediyor. Mecbur olmadıkça kimseyle iletişim kurmuyor. Kız ne yapıp edip Ahmet’i konuşturuyor. Ahmet, kıza ikiz kardeşinin dramatik hikâyesini anlatmaya başlıyor. Bu şekilde devam ediyor kitap. Sonunda katil ortaya çıkıyor ardındaki sırlarla. Aslında bir cinayet sayesinde saklanan birçok sırrı da görüyoruz.

Şimdiden keyifli okumalar. 🙂

”Her insan bedeninin çürüyeceğini bilir ve bundan korkar” dedim.”Ama çoğu insanın ruhu gövdesinden önce çürür; nedense bundan kimse korkmaz!”

“Eğer unutmak diye bir şey olmasaydı, yaşam da olmazdı. İnsan, unutmadan hayatını sürdüremez.”

“Bu boğucu yerden bir an önce kurtulup, evimin sükunetine ve hiçbir gürültü yapma ihtimali bulunmayan kitaplarıma kavuşmaktan başka bir isteğim yoktu.”