Lord of The Rings Dizisinin Yaratıcı Kadrosu Belli Oldu!

Yapımcılığını Amazon Stüdyolarının üstleneceği Lord of The Rings dizisinden haberler gelmeye başladı. Dizinin Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarında paylaşılan 1 dakika 45 saniyelik kısa videoda dizinin başındaki kadroya dair bazı bilgiler paylaşıldı.

İlk iki bölümün yönetmenliğini Jurrasic World: Fallen Kingdom filminin yönetmenliğini yapmış olan J.A. Bayona üstlenecek. Bayona’a, Belen Atienza ve dizinin baş yapımcıları J.D. Payne ve Patrick McKay eşlik edecek. Dizinin senaryo ekibinde ise bu isimlerle birlikte yer alacak yapımcılar: Lindsey Weber (10 Cloverfield Lane), Bruce Richmond (Game of Thrones), Gene Kelly (Boardwalk Empire) ve Sharon Tal Yguado olacak. Hem yazar hem yapımcı ekibi ise Gennifer Hutchinson (Breaking Bad), Jason Cahill (The Sopranos), Justin Doble (Stranger Things) ve Helen Shang (Hannibal)’den oluşacak. Dizinin yaratıcı ekibinde danışman yapımcılar, Bryan Cogman (Game of Thrones) ve Stephany Folsom (Toy Story 4); kostüm tasarımcısı Kate Hawley (Suicide Squad); Akademi ödüllü yapım tasarımcısı Rick Heinrichs (Star Wars: The Last Jedi); Akademi ödüllü görsel efektler süpervizörü Jason Smith (The Revenant) bulunacak.

Dizinin hangi dönemi kapsayacağını merak eden Tolkien hayranları için de, dizinin sosyal medya hesaplarında “İkinci Çağa Hoşgeldiniz.” yazısı paylaşıldı. Bu açıklama, dizinin çoğunlukla Orta Dünya kıtasının Numenor bölgesini konu alacağını gösteriyor.

Tanıtım videosu ve dizinin sosyal medya hesapları için:

Twitter: https://twitter.com/lotronprime

Facebook: https://www.facebook.com/LOTRonPrime/

Instagram: https://www.instagram.com/lotronprime/?hl=tr