Normal İnsanlar Dizisinden İlk Fragman Yayınlandı

Sally Rooney’nin kısa zamanda büyük ilgi gören romanı Normal İnsanlar, BBC Three tarafından televizyona uyarlanıyor.

Dizinin yönetmeni Lenny Abrahamson ve yapımcısı Ed Guiney, Normal İnsanlar’da da olduğu gibi, yeni jenerasyonun karmaşık ilişkilerini yansıtan eserlerin son zamanlarda çokça talep edildiğini söyledi. “Artık televizyonlarda farklı sesler için bir yer var.” diyen Abrahamson, “Euphoria (Sky Atlantic) ve Sex Education (Netflix) gibi, 20 yıl önceki meseleleri konu almayan dizileri artık görebiliyoruz. Bu tür diziler daha riskli ama seyirci bunu kaldırabiliyor.” diye ekledi.

Rooney’nin orijinal tarzının kendisini bu diziyi yapmaya ittiğini söyleyen Abrahamson, sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Hikaye, iki genç insanın birbirine aşık olmasını anlatıyor. Çok basit görünüyor ama bu malzeme alaycı bir tonla işlenmiş. 21. yüzyıl samimiyetine bir bakış ve çok hassas bir ilişkinin portresi. Bir bakıma radikal bir roman.”

Alice Birch ve Mark O’Rowe ile birlikte 6 bölümün yardımcı senaristliğini yapan Rooney, aynı zamanda dizinin baş yapımcısı.

İlkbaharda yayınlanması beklenen dizinin ilk fragmanı:

Kaynak: https://www.theguardian.com/books/2020/jan/17/sally-rooneys-radical-novel-normal-people-to-hit-tv-screens-in-2020