Ölüm Günün Kutlu Olsun

Bugünkü filmimiz Ölüm Günün Kutlu Olsun. İsmi her ne kadar korkutucu görünse de izlerken keyif alacağınız bir film. Bakalım filmde neler anlatılıyor.

Herkes gibi sıradan bir hayat yaşan Tree’nin ölüm serüvenine katılıyoruz. Tree doğum gününün olduğu sabah gözlerini Carter isimli bir çocuğun evinde açar. Akşamdan kalma olduğu için başı berbat bir şekilde ağrımaktadır. Carter dahil kaldığı yere gidene kadar karşısına çıkan herkese kötü davranır ve onları tersler.

Tree’nin akşama katılması gereken bir partisi vardır. Bunun için güzelce hazırlanır ve partiye gider. Partideyken maskeli biri tarafından öldürülür.

Daha sonrasında gözünü tekrar Carter’in odasında açar. Bir önceki gün yaşadıklarının aynısını tekrardan yaşamaya başlar. Günün sonunda yine öldürüleceğini bildiği için kendince birtakım önlemler almaya çalışsa da yine de ölmekten kaçamaz.

Her gün farklı şekillerde ölüp sabahında gözünü Carter’in odasında açar. Carter’e başına gelen bu durumu anlatır ve Carter ile beraber katilin kim olduğunu bulmak için yola koyulurlar.

Her uyandığı günde sizde onunla beraber katilin kim olduğunu anlamak için çeşitli teoriler üretmeye başlayacaksınız. Her öldürülme sahnesinde sanki ilk kez öldürülüyormuş heyecanını yaşayacağınıza eminim. Peki ya siz öldüğünüz güne tekrar tekrar geri dönecek olsaydınız neleri değiştirirdiniz?