Şahane Bir Netflix Dizisi: Grace ve Frankie

Grace ve Frankie, Netflix için hazırlanan Amerikan komedi dizisidir. Aynı zamanda Netflix’in en uzun soluklu dizisi olan Grace ve Frankie, benim de şu zamana kadar izlediğim en tatlı komedi dizilerinden biri, şiddetle tavsiye ediyorum.

Jane Fonda ve Lily Tomlin

Baş rollerini Jane Fonda (Grace) Lily Tomlin (Frankie) Sam Waterston (Sol)  Martin Sheen (Robert) paylaştığı dizi Grace’nin eşi Robert’in Frankie’nin eşi olan Sol’a aşık olması ve bunu 20 yıl eşlerinden saklayarak yaşadığını açıklamaya karar verdikleri gün kıyamet kopar. Bunun üzerine Grace ve Frankie’nin 75 yaşında oldukları yeni bir hayata birlikte yaşamaya başlarlar.

Sam Waterston ve Martin Sheen

Dizi sadece Grace, Frankie, Sol ve Robert arasında dönmez, Sol ve Frankie’nin evlatlık edindiği 2 erkek çocuğu Ethan Embry (Coyote)  ve  Baron Vaughn (Nwabudike) ve Grace ve Robert’in öz çocukları Haziran Diane Raphael (Brianna) ve Brooklyn Decker (Mallory ) karakterleri arasında da döner ve ortaya harika bir sitcom çıkar.

Ethan Embry ve Brooklyn Decker Haziran Diane Raphael ve Baron Vaughn

Şiddetle tavsiye ettiğim bu dizi hem gözyaşlarına boğuyor hem de Frankie’nin espirileriyle kahkahaya boğuyor. Dizi size yaşınız kaç olursa olsun her şeye yeniden başlayabilirsiniz mesajı veriyor. 75 yaşında yeniden aşık olabilir, 80 yaşında yeni bir şirket kurabilirsiniz Nazım Hikmet’in de dediği gibi;

YANİ, ÖYLESİNE CİDDİYE ALACAKSIN Kİ YASAMAYI,
YETMİŞİNDE BİLE, MESELA, ZEYTİN DİKECEKSİN,
HEM DE ÖYLE ÇOCUKLARA FALAN KALIR DİYE DEĞİL,
ÖLMEKTEN KORKTUĞUN HALDE ÖLÜME İNANMADIĞIN İÇİN,
YASAMAK, YANİ AĞIR BASTIĞINDAN.


Dizinin bölümleri 30 dakika ve 25 dakika arası değişip 5 sezondan oluşmaktadır. 6. Sezon 2020 tarihinde yayınlanacağı duyurulmuştur. Keyifli seyirler.