absurdizi
absurdizi

Sex Education 3. Sezonuyla Bu Yıl Ekrana Gelebilir!

Ergenlik çağındaki gençlerin cinsel eğitimlerini konu alan “Sex Education” dizisi ilk iki sezonuyla Netflix platformunda yayınlanmıştı. Gelen yeni bilgilere göre dizinin üçüncü sezon çekimleri tamamlandı. Yeni sezonun bu yıl seyirciyle buluşması planlanıyor.

absurdizi

2019 yılında ilk sezonuyla seyirci karşısına çıkan Sex Education, pandemi nedeniyle ertelediği üçüncü sezon çekimlerini nihayet tamamladı. Başrollerinde Emma Mackey, Asa Butterfield, Ncuti Gatwa ve Gillian Anderson’ın yer aldığı yapım ergenlik dönemine giren ve cinsel süreçleri hakkında bilgi edinmeye çalışan gençlerin yanı sıra homofobi, dostluk ve aşk gibi kavramları da işliyor. Yapımın üçüncü sezonunda  Jason Isaacs,  Dua Saleh ve Jemima Kirkede dahil oluyor. Geçtiğimiz şubat ayında üçüncü sezon için onay alan yapım, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle çekimlere gecikmeli olarak yaz aylarında başladı. Çekimlerin tamamlandığı ise bir set çalışanı sayesinde ortaya çıktı.

Dizinin başrol oyuncusu ve sevilen karakteri Asa Butterfield (Otis) geçtiğimiz aylarda dizi hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştu; Butterfield, yeni sezonda zamanın ileri atlayacağını ve ikinci sezonun hemen devamı olarak değil daha sonra yaşananları konu alacağını söyledi. Kendi karakteri hakkında da demeçler veren oyuncu,  “Otis okula geri geldiğinde farklı şeylerle karşılaşıyor. Biraz büyümüş ve biraz daha şımarık. Onun bu yeni karakterini tasvir etmek eğlenceliydi. Ama endişelenmeyin, yine de hâlâ trajik bir şekilde tuhaf.” ifadelerini kullanarak bu sezon daha olgun bir Otis ile karşılaşacağımızın haberini verdi.

Dizinin bu yıl Netflix’te yayınlanması bekleniyor ancak yapımdan ve platformdan henüz resmi bir açıklama gelmedi.