Şu Zor Günlere İlaç Gibi 10 FİLM !

Neredeyse herkesin eve kapanıp düşünceli düşünceli beklediği şu zamanlarda,vaktinizi en güzel şekilde geçirmeniz ve izlediğiniz filmlerden zevk almanız,izledikten sonra üstüne biraz olsun kafa yorup aklınızda bir şeyleri kurcalaması için ve en önemlisi moralimizi yüksek tutmamız gereken şu günlerde yüzünüzde biraz olsun tebessüm oluşturması için 10 muhteşem film önerisi ile geldik.Listeden beğenip izlediğiniz bir film olursa veya ola ki izlediyseniz düşüncelerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.Biz hazırız siz de hazırsanız hadi başlayalım !

1-Little Miss Sunshine (2006)

Sıcacık bir aile filmi.Kadrosu bile belli ediyor zaten filmin ne kadar muhteşem bir şey olduğunu.Siz de bu sarı karavana atlayıp ailemizin zaman zaman güleceğiniz zaman zaman ise ağlayacağınız bu yolculuğuna katılmak istiyorsanız ne duruyorsunuz..

2-Punch-Drunk Love (2002)

The Master,Magnolia,There Will Be Blood gibi yapımlarla tanınan Paul Thomas Anderson’un değeri çok bilinmeyen nadide filmlerinden.Adam Sandler’ın oyunculuğuyla harikalar yarattığı bu aşk filmi izlenmeye değer gerçekten..

3-The İntouchables (2011)

Bu filmi bilmeyen ve izlemeyen çok nadirdir herhalde.Son 10 yılda yapılan en güzel Fransız filmlerindendir kendileri.Hatta o kadar beğenildiği için son yıllarda bir Amerikan uyarlaması bile gelmişti.

4-Bizim Büyük Çaresizliğimiz (2011)

Listemizdeki tek Türk filmidir ”Bizim Büyük Çaresizliğimiz”.Birkaç gün dahi Ankara’da bulunmuş ve Ankara’ya özlem duyan,kalbinin bir köşesinde Ankara yer edinmiş kişiler için bu film ayrı bir değer taşıyacak.2012 yılında aramızdan ayrılan çok değerli yönetmen Seyfi Teoman’ın son filmi olan ve Barış Bıçakçı’nın romanından uyarlama olan bu şiir gibi film izlenmeyi hakediyor..

5-Gadjo Dilo (1997)

Fransa/Romanya ortak yapımı olan ”Gadjo Dilo” yapılan en iyi çingene temalı filmlerdendir.Tony Gatlif imzalı film müzikleri için bile izlenmeye değer..

6-Three Billboards Outside Ebbing Missouri (2017)

Kalbinizin bir köşesine bir yumru yiyeceğiniz ve bunun sızısını hissedeceğiniz bu film yaptığı etkiyi Oscar ödülleriyle de kanıtlamıştı.Başroldeki Frances McDormand ise herhalde kariyerinin en iyi oyunculuğunu bu filmde sergiliyor..

7-The Big Lebowski (1998)

Coen kardeşler’in en popüler filmlerinden biridir.Ve dünya sinemasında en kült filmler sıralamasında yüksek sıralarda yer alan bu film kara-mizah’ın en güzel örneklerindendir.

8-The Darjeeling Limited (2007)

Wes Anderson’ın her filmi ayrı güzel ama ”The Darjeeling Limited” daha bir güzel.Yolculuk yapmayı sevenler,özellikle tren yolculuğuna bayılanlar için daha bir anlam ifade edecek bu film..

9-Midnight in Paris (2011)

Sizin de hayallerinizdeki şehir Paris ise bu film sizi tek kelimeyle mahvedecek.Bir filmden fazlası olan ”Midnigh in Paris”te hafiften bir yağmurla kimi zaman güneşle beraber Paris sokaklarında dolaşacaksınız.Başrolünde Owen Wilson’un yer aldığı bu Woody Allen filmi bir tebessümden fazlasını yaşatacak sizlere..

10-The Bucket List (2007)

Sizin de mi bir ölmeden önce yapılacaklar listeniz var.E ne duruyorsunuz açıp izleyeceğiniz film şu an tam karşınızda duruyor.2 muhteşem usta oyuncu Jack Nicholson ve Morgan Freeman’ın başrollerinde yer aldığı bu tatlı mı tatlı filmi izlemeniz için hala zamanınız var..

Sadece burayla sınırlı kalmayıp bu liste bize yetmedi biz daha fazla film önerisi istiyoruz diyen dostlarımızı 90bin kişilik bir kitleye sahip olduğumuz instagram’daki @karelerlefilmler sayfasına bekleriz.Filmle kalın..