Tamam Mıyız?

“Tamam Mıyız?” filminin başrollerini Aras Bulut İynemli ve Deniz Celiloğlu’nun paylaştığını ve yönetmen koltuğunda da Çağan Irmak’ın oturduğunu görüyoruz.

Bu filmde çok çarpıcı bir dostluk hikâyesi ile karşı karşıyayız. Baş karakterimiz Temmuz bir süre boyunca rüya görüyor. Bu rüyadaki yüzü daha önce hiç görmemiştir ve ona bir şeyler anlatmaya çalışıyordur. Bir gün tesadüfen parkta rüyasında gördüğü o yüzle karşı karşıya kalır. Gördüğü kişi İhsan’dır.

Önce Temmuz şok olur. Çünkü İhsan tekerlikli sandalyeye mahkum, kolları ve bacakları olmayan bir çocuktur. Hemen bir bahane bulup annesi ve İhsan’ın yanına gider ve onlarla tanışır. Böylece İhsan ve Temmuz’un dostluklarına bir adım atılmış olur.

Bu tanışma sayesinde artık hem Temmuz’un hem de İhsan’ın hayatı değişmiş olacak. Beraber umudu, dostluğu ve sevginin en saf halini tadarlar.

Bu film hepimizi etkileyecek ve herkesin izlemesi gereken bir film. Bazen gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. Film bittiğinde etkisi bir süre daha üzerinizde kalacak. Tekrar tekrar izlediğimde asla sıkılmadığım filmler arasında. Film bizlere o kadar çok şey anlatıyor ki bunu izlediğiniz zaman sizler de fark edeceksiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=9p5QnKiW0io

İyi seyirler. 🙂