Tarantino’dan Yeni Film: Django/Zorro

Quentin Tarantino, Dynamite Entertainment ve DC Comics tarafından yayınlanan ve yazarlığını kendisinin yaptığı Django/Zorro çizgi romanının filmini çıkarmaya hazırlanıyor.

Başarılı yönetmenin 2012 yılında vizyona giren ve kölelik problemini kendine has bakış açısıyla yansıttığı Django Unchained, Jamie Foxx, Christopher Waltz ve Leonardo DiCaprio gibi isimlerin usta oyunculuklarıyla da kısa sürede sinema tarihinin kült filmlerinden birine dönüşmüştü. Yine Tarantino’nun kaleme aldığı çizgi roman ise, filmden birkaç yıl sonrasını konu alıyor. Django hala bir ödül avcısıdır fakat Doğu’da başına ödül konulduğu için daha çok Batı’daki eyaletlerde işini gerçekleştirmektedir. Eşi Broomhilda’yı Chicago yakınlarına güvenli bir şekilde yerleştirdikten sonra kendisi tekrar yollara düşmüş ve eşine kazandığı parayı göndermeye koyulmuştur. Django bu süreçte, artık yaşlanmış ama güçlü karakterinden bir şey eksilmemiş efsane Diego de la Vega, yani Zorro ile karşılaşır. Zorro’nun sıradışı kişiliğinden etkilenen Django, onun koruması haline gelir ve birlikte, yerli insanları kölelikten kurtarma görevine doğru ilerlerler.

Çizgi romandaki hikaye akışını takip edeceği tahmin edilen Django/Zorro filminin yardımcı senaristi, komedyen Jerrod Carmichael olarak belirlendi. Fakat senarist kadrosuna Tarantino’nun dahil olup olmayacağı henüz belli değil.

Senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği, yurtdışında yakın zamanda vizyona giren ve Türkiye’de gösterim tarihi 23 Ağustos olarak belirlenen Once Upon a Time… in Hollywood filmiyle büyük beğeni toplayan Tarantino’nun gelecek projeleri, film eleştirmenleri ve Tarantino hayranları tarafından merakla bekleniyor.

Once Upon a Time… in Hollywood filminin galasından bir kare: Quentin Tarantino, Brad Pitt, Margot Robbie ve Leonardo DiCaprio.

Kaynakça:

http://collider.com/quentin-tarantino-jerrod-carmichael-django-zorro-movie/#images