The Handmaid’s Tale’dan Yeni Fragman Yayınlandı

The Handmaid’s Tale’ın 28 Nisan’da izleyiciyle buluşacak 4. sezonundan yeni fragman yayınlandı.

Margaret Atwood‘un aynı adlı romanından uyarlanan yapım, kadınların tamamen “üreme” amaçlı var olduğu ve erkek egemen dünyada geçen bir konuya odaklanıyor. Doğum oranlarında azalma yaşanmasıyla kadınların Gillead isimli bir yerde toplanması ve “devlet malı” olarak kabul edilmesiyle kadınlar baş kaldırıyor. Nüfusu arttırmak için rehin aldıkları kadınların çocuklarını ve geçmişlerini baskı altına alan rejim, yanı başındaki birçok ülkeden de tepki topluyor. Gerçek ismi June olan ve bir aileye “üreme hizmeti” vermek için görevlendirilen Offred, bu haksızlığa karşı çıkarak baş kaldırıyor ve Gillead yapısı tamamıyla sekteye uğruyor.

absurdizi

Kadın birliğini ve haksızlığı konu alan dizi, izleyiciyi şoka uğratan sahneleriyle Hulu’nun başarılı yapımları arasında yerini almıştı. Dizi ve başrol karakteri Elisabeth Moss, Premtime Emmy ve Altın Küre Ödülleri’nde “En İyi Televizyon Dizisi-Drama ” ile “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine sahip olmuştu.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle sinema-dizi sektöründe de yaşanan gecikmeler The Handmaid’s Tale’ı da etkilemişti. ABD yapımı olan dizinin gecikmeli başlayan çekimlerinin ardından, yapım 28 Nisan tarihinde Hulu’da seyirciyle buluşacak. İlk fragmanın ardından yayımlanan yeni fragman, June(Elisabeth Moss)’un hiyerarşiye karşı baş kaldırdığı yoluna odaklanmaya devam ediyor.

Başrollerinde Elisabeth Moss, Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Alexis Bledel, Ann Dowd ve Max Minghella‘nın yer aldığı yapım, June’un Gillead otoritesine karşı duyduğu öfkeyi ve yaşadığı zorlukları anlatmaya devam edecek.