The Handmaid’s Tale’in Devam Romanı Çok Yakında!

Margaret Atwood’un Hulu tarafından uyarlanarak televizyon dünyasında ses getirmiş eseri The Handmaid’s Tale’in devam romanı The Testaments çok yakında okuruyla buluşacak!

Türkçeye Damızlık Kızın Öyküsü olarak çevrilmiş Margaret Atwood romanı, ilk olarak 1985’te basıldı ve televizyon dünyasına 2017 yılında adımını atarak günümüzün en çarpıcı dizilerinden biri haline geldi. Altın Küre ve Emmy ödüllü dizi uyarlamasıyla eseri büyük bir kitleye ulaşan Atwood, cinsiyet eşitsizliği ve kadınların toplumda yaşadığı sorunları distopik bir noktaya ulaştırıp, böyle bir gerçekliğin günümüze çok da uzak olmadığını gözler önüne sermekte. Yeni kitabı The Testaments ile Gilead olarak adlandırdığı bu gerçekliği daha detaylı işleyecek gibi görünen Atwood kitabı hakkında şöyle söyledi:

“Sevgili Okurlar: Bana Gilead ve oranın işleyişi hakkında sorduğunuz her şey, bu kitabın ilham kaynağı oldu. Yani neredeyse her şey! Kitabın diğer ilham kaynağı ise şu an yaşamakta olduğumuz dünya.”

penguinrandomhouse

The Testaments, The Handmaid’s Tale’in ana karakteri Offred’in, romanın sonunda bilinmezliğe doğru attığı adımdan 15 yıl sonrasını konu alacak ve Gilead’daki üç kadın anlatıcı tarafından aktarılacak.

10 Eylül’de satışa sunulacak kitabın ön siparişleri, Amazon ve Penguin gibi platformlarda başlamış bulunmakta. Aynı tarihte kitabın tanıtımı için Londra Ulusal Tiyatrosu’nda bulunacak olan Atwood, bu etkinliğin dünya çapında 1000’in üzerinde sinemada da gösterileceğini duyurdu. https://www.youtube.com/watch?v=HjskNuISD-k