sıcak kafa

Yeni Netflix Dizisi Sıcak Kafa’nın Çekimlerine Başlandı

Netflix’in yeni Türk dizisi Sıcak Kafa’nın çekimlerine başlandı. Yönetmenliğini Mert Baykal ve Umur Turagay’ın yapacağı dizinin yapımcılığını ise Timur Savcı üstleniyor.

Geçtiğimiz yıl Netflix tarafından düzenlenen etkinlikte platformda yer alacak Türk film ve dizileri hakkında bilgiler paylaşılmıştı. Atiye’nin üçüncü sezonu duyurulan etkinlikte Fatma, Yarına Tek Bilet, Şimdiki Aklım Olsaydı gibi yapımların yanı sıra “Sıcak Kafa” dizisi hakkında da bazı bilgiler paylaşılmıştı. Gelen son haberlere göre dizinin çekimlerine başlandı.

Absurdizi

Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan dizi, ses yoluyla bulaşan ve zihinden zihine aktarım yapan bir salgını konu alıyor. Bu farklı ütopik yaşamda salgına yakalanmayan tek kişi ise, geçmişte dilbilimci olan Murat Siyavuş oluyor. Saklandığı yerden kaçarak hastalığının getirisi sıcak kafanın sırrını çözmek için yola koyuluyor.

Oyuncu kadrosunda ise birbirinden başarılı isimler yer alıyor; Haluk Bilginer, Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Özgür Emre Yıldırım, Zerrin Sümer, Erdem Akakçe, Şebnem Hassanisoughi, Hakan Gerçek, Cüneyt Uzunlar, Barış Yıldız, Furkan Kalabalık ve Arda Anarat‘ın yer alacağı dizi, şimdiden merak uyandırmaya başladı.

absurdizi

İstanbul’da başlayan dizi çekimlerinin bu yaz sonunda bitmesi ve kurgu aşamasına geçilmesi bekleniyor. 2022 yılında tüm dünyada aynı anda yayınlanması planlanan dizi sekiz bölümden oluşacak.