Moğollar kapak resmi

Moğollar’ın Beklenen Albümü “Anatolian Sun” Yayında

Türk müziğinin tarihe mal olmuş efsane gruplarından Moğollar hayranları tarafından heyecanla beklenen “Anatolian Sun” albümü 11 Aralık 2020 itibariyle tüm dijital platformlarda yayınlandı.

Prodüktörlüğünü BabaZula grubundan tanınan Murat Ertel’in yaptığı albüm grubun tarihinde ilk kez Direct To Disc tekniği ile canlı çalınarak doğrudan plağa kaydedildi. Bu kayıt tekniği ile de grubun müzik kariyerinde şimdiden ayrı bir yerde bulunan “Anatolian Sun” Moğolların 53 yıllık tarihinin hafızası denilebilir.

Anatolian Sun iki parça olarak iki plak şeklinde yayımlandı. Selvi Boylum Al Yazmalım, Bi’şey Yapmalı, Alageyik Destanı gibi unutulmaz Moğollar parçalarının da yer aldığı albümde toplamda 16 şarkı bulunuyor. Night Dreamer Records & Gülbaba Records etiketiyle piyasayaya çıkan albüm müzik dinlenebilen tüm dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşmayı bekliyor.

Online Londra Caz Festivali’nde Moğollar

Moğollar geçtiğimiz haftalarda albümden “Iklığ” ve “Haliç’te Güneşin Batışı” isimli şarkılarını kayıtlar esnasında çekilen görüntülerinden oluşan kliplerle müzikseverle paylaşmıştı. Cahit Berkay, Taner Öngür, Emrah Karaca, Serhat Ersöz ve Kemal Küçükbakkal‘dan oluşan Moğollar’a bendir ve asma davulda Ümit Adakale de eşlik ediyor. Bu tarihi çalışmayı müzik dinlemeyi seven, müziği hayatının bir parçası olarak gören herkes mutlaka dinlemeli. Müzik tarihimize kazandırdıkları tüm güzel eserler için Moğollar ekibine Absurdizi ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Moğolların efsane isimlerinden bas gitarist Taner Öngür ile Anatolian Sun albümü ve müzikle ilgili diğer pek çok konu ile ilgili gerçekleştirdiğimiz özel röportajı yeniden okuyabilirsiniz.


E-posta hesabınız yayımlanmayacak.